Een stormachtig begin

Spanje, Collado de San Antón

Door de stormachtige rukwinden hebben we vannacht bijna niet geslapen. Het tentje schudde enorm heen en weer. Egbert moest verschillende keren de haringen opnieuw vast zetten in de grond, die steeds zachter werd door de regen. Niet alle tentjes konden dit natuurgeweld aan. (De groene is van ons).

Dit begin van de GR11 gaat door Baskenland met een eigen taal en kenmerkende ossenrode kozijnen. Het gebied gaat over de landsgrenzen van Spanje en Frankrijk heen.

Het weer blijft grauw. De paraplu blijkt reuze handig bij miezer: geen gedoe met regenpakken aan en uit.

Er zijn weinig voorzieningen op het traject. In het bos komen we een jongen tegen die ons aanbiedt op zijn brommer water te halen bij een bron. En we boffen op het eind van de dag, dat het restaurant nog nét open is. Iemand vertaalt de Baskische menukaart voor ons in het Engels, zodat we de speciale Baskische gerechten uit kunnen kiezen.

Volgens het boekje zouden we de eerste 2 dagen in totaal 60 km moeten lopen. Dat gaan wij in 3 dagen doen en noodgedwongen wild kamperen. (Zoek de tent op de foto).


Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Bijzonder hoe je op reis altijd behulpzame mensen treft. Zo fijn! Nu ook weer: iemand die water voor jullie haalt!

Els 2024-07-22 10:42:00

Wat leuk dat ik mee kan lezen! Wat een enorme uitdaging gaan jullie aan. Knap! En Mecheline.. een mooi begin van de nieuwe fase in je leven. Veel plezier en succes!

Veerle 2024-07-22 11:07:15

Een avontuurlijk begin, fijn dat er soms uit onverwachte hoek hulp komt.

Arnold en Ria 2024-07-22 11:43:49

Stoer hoor! Van dat deel van de Pyreneen herinner ik me ook veel regen en weinig voorzieningen maar idd behulpzame mensen! Dus pittig begin maar het komt vast goed! Veel plezier!

Margo 2024-07-22 12:10:31

Pittig hoor! Komen wij aan met onze caravan.....

Henrietta 2024-07-22 12:51:25

Zonder de rugzak zou Egbert als Local mee kunnen:)

Koen 2024-07-22 14:03:15

Mooi, dat jullie de elementen trotseren! Het verbaast ons niets, zo kennen we jullie! Fijn om dit op deze manier te mogen meebeleven! Groetjes van ons!

Jan ter Maten 2024-07-22 15:42:01

Wat een mooie en stille locatie om goed te slapen. Zij die met pensioen zijn haasten zich niet 😉

Peter 2024-07-22 19:33:55

Waar ben je aan begonnen? Lijkt wel "Het Zoutpad 2.0"

Bea 2024-07-22 21:48:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.