Bergje af, bergje op. Dat is de samenvatting van de rit van vandaag 😊 Sideman ligt nog iets hoger dan Ubud maar vanuit Ubud liep de route eerst een stuk bergaf, om daarna in de laatste 15 km weer bergop te gaan naar Sidemen. Ik zag er wel een beetje tegenop omdat het me wel een flinke klim leek, maar het is uiteindelijk meegevallen. Er zaten hier en daar wel enkele steile stukken in de route, dwz de fiets naar boven duwen 😖, maar verder was het goed te doen.
Het was een route door een mooie omgeving. Direct buiten Ubud ging het langs en door diverse rijstvelden tot aan Sidemen toe.
Na ong. 8 km kwam ik een bord tegen met “Jalan ditutup”, oftewel “weg afgesloten”. Geheel volgens goede gewoonte heb ik toch geprobeerd er langs te komen, maar helaas: ze waren een brug aan het vervangen en ook met de fiets kon je er niet langs. Dus dan maar een blokje omgefietst.
Onderweg viel ook op dat het drukker dan gewoonlijk was bij de tempels. Veel bezoekers, de meeste traditioneel gekleed in wit met rieten manden met etenswaren. Ik hoorde net van de serveerster in het restaurant dat er vandaag een ceremonie is, dus vandaar 😎 Vandaag wordt de Hindoe godin Sarawati geëerd, godin van kennis, cultuur, muziek etc. Dus daar moest iedereen bij zijn.
Ik was net op tijd in Sidemen voordat het begon te regenen. Ik zat net op mijn terras te genieten van een welkomstdrankje, toen het helemaal dichttrok en begon te onweren. Dat duurde ongeveer een uurtje en daarna kwam langzaam mount Agung weer uit de wolken tevoorschijn. Een mooi uitzicht 😊
Geschreven door Cees.op.reis