Kuala Lipis —> Jerantut

Maleisië, Jerantut

Kuala Lipis —> Jerantut
Omdat de rit van vandaag maar 60 km was, ben ik iets later vertrokken en heb ik eerst nog even Kuala Lipis bekeken omdat dat gisterenavond in het water viel.
Omdat de Britten hier een bestuurlijk centrum hadden zijn er nog redelijk wat koloniale gebouwen te vinden. In bouwstijl vergelijkbaar met oude gebouwen in Singapore, alleen niet zo mooi opgeknapt. Maar toch de moeite om nog even langs te fietsen. 😊🚲
Nadeel van wat later vertrekken was wel dat het ook direct een stuk warmer was: dat werd zweten vanaf het begin.
Onderweg waren net als voorgaande dagen overal weer Maleisische vlaggen te zien. Gisterenavond bij het eten kreeg ik er ook eentje van een groep mensen die ze uit kwamen delen. Maleisië vierde 31 augustus dat het 65 jaar onafhankelijk is, na honderden jaren kolonisatie door de Portugezen, Hollanders en Britten. Dat was wel een extra vlaggetje waard 🇲🇾
Toen ik halverwege ergens stopte voor de lunch raakte ik aan de praat met een groepje dat daar ook zat. Natuurlijk moesten we ook samen even op de foto 😊, waarna ze vertrokken. Het bleken leraren te zijn van een nabijgelegen school. Toen ik later wilde afrekenen bleek dat zij mijn lunch al betaald hadden. Dat was me al eerder overkomen, lijkt hier de gewoonte te zijn maar is voor mij niet nodig 😎.
Na de lunch kwam ik weer een wegafzetting tegen, en net als gisteren ben ik maar gewoon doorgefietst. Dit keer was het wel serieus: er lag een vrachtwagen dwars over de weg. Er stond een politieagent bij die aangaf dat ik er met de fiets wel langs kon. Na even rondgekeken te hebben ben ik maar doorgefietst. De vrachtwagen lag er al van gisterenavond 10 uur, dus het opruimen ging nog wel even duren.
Rond 17:00 uur had ik mijn hotel gevonden, en heb ik besloten hier twee nachten te blijven. Even rust en de omgeving verkennen.
Vanavond ben ik voor het eten terecht gekomen bij een Chinees eettentje. Weer eens een keer wat anders en bijkomend voordeel: ze serveren bier 🍺😊

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto's en nu lekker genieten van het rustdagen.👋

t.Mien 2022-09-15 18:34:30

Hi Cees, geniet van de Nationale feestdag (Hari Malaysia) deze 16e.

PatricK M. 2022-09-15 19:14:39

Geniet van je Tigertjes, goed bezig!

Edwin 2022-09-15 20:57:06

Een echte wegversperring! Tjee, van de weg geraakt door een tapir?

arjen 2022-09-15 21:07:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.