Linksom of rechtsom langs de oude inactieve vulkaan Gurung Seraya fietsen, dat was de vraag vanochtend. Er waren twee routes om naar Candidasa te komen, allebei liepen ze over de flanken van de oude vulkaan, linksom liep de route langs de zee, rechtsom liep de route landinwaarts. Het verschil zat voornamelijk in de hoogtemeters, ik heb er daarom maar voor gekozen de route met de minste hoogtemeters te volgen en dat was rechtsom. Dat betekende nog steeds dat de eerste helft van de route voornamelijk bergop ging, tot een hoogte van 350 meter. Daar had ik toch wel de hele ochtend voor nodig, inclusief even schuilen voor een regenbui. Toen ik het hoogste punt gepasseerd was en even een pauze nam om wat te drinken, begon het weer te regenen, het zat niet mee vandaag.
De tweede helft van de rit ging grotendeels soepel rollend bergaf, waarbij het langschap ook opener werd. Dat resulteerde onderweg in mooie vergezichten.
Op enkele plaatsen kwam ik ook weer groepen apen tegen. Ik stop dan altijd wel even om ze waren te bekijken. Meestal zijn ze hier redelijk benaderbaar, soms kunnen ze wel wat agressief doen dus dan is het beter om wat afstand te houden. Bij de laatste plaats waar ik stopte was iemand die een drone bij zich had en daarmee even langs een aap vloog die op een kabel zat. Blijkbaar was dit voor deze aap een geheel nieuwe ervaring want hij wist niet hoe snel hij weg moest komen. Maar het is toch ook weer wel mooi om te zien hoe ze zich overal aan vast kunnen houden en makkelijk van het één naar het ander springen.
Vanavond heb ik weer een mooi huisje in Candidasa, vlak bij de zee. Het strand is hier niet veel bijzonders, voornamelijk lavazand en grind. Zeker geen strand om eens lekker te gaan liggen. De recreatie aan het strand bestaat ook hier uit snorkelen en duiken.
Ik ga vanavond eens een plan maken voor de komende dagen. De route loopt nu eigenlijk naar Lombok, maar ik moet eerst mijn paspoort nog ophalen in Seminyak. Dus even improviseren 😉.
Geschreven door Cees.op.reis