Dabong —> Gua Musang

Maleisië, Gua Musang

De rit van vandaag zag er vergelijkbaar uit met die van gisteren, alleen wat korter. En de route was niet helemaal duidelijk: in het routeboekje werd aangegeven dat een rivier overgestoken kon worden lang een spoorbrug, maar de GPX file gaf een andere route aan. Dat was dus nogal verwarrend. Gelukkig vertelde mijn gastheer vanochtend dat de route langs de spoorbrug de beste was. Ondanks dat ik aangaf dat ik die route wel kon vinden, vond hij het toch nodig om me op zijn brommertje even de weg te wijzen tot de juiste afslag 😊. Een goed begin van de dag.
Het eerste deel tot aan de spoorbrug was een beetje een voortzetting van gisteren, maar na de spoorbrug werd het landschap gevarieerder en daarmee mooier om te fietsen.
De spoorbrug dateerde volgens mij uit dezelfde tijd als de Guilliaume Bridge die ik eerder deze week bekeken heb. Er hing tenminste een vergelijkbaar naamplaatje op ☺️
Na de brug volgde de weg grotendeels de spoorlijn. Met als verschil dar de weg nogal glooiend was met korte steile stukken omhoog om daarna in volle vaart weer naar beneden te zoeven. Soms was het wel oppassen omdat er hier en daar flinke gaten in de weg zaten waar je niet met meer dan 40km/h in terecht wilt komen. Maar alles is goed gegaan. In dat eerste stuk had ik wel iedere 10 km een pauze nodig, om iets koels te drinken en de helm even af te zetten. Ondertussen heb ik wel uitgevonden hoe het hier met het eten en drinken allemaal werkt, ik kan al wel inschatten waar ik moet zijn om iets te drinken en waar ze wat te eten hebben.
Na ongeveer de helft van de rit veranderde het landschap, en werden de hellingen minder steil, waardoor ik beter kon doorfietsen.
Er waren ook regelmatig karst bergen te zien die als puisten in het landschap staan. Gua Musang ligt aan de voet van zo’n berg. Als je door sommige straten loopt dan kijk je aan het eind van de straat tegen een hoge verticale rotswand aan. Indrukwekkend om te zien.
Daarnaast kwamen er ook steeds meer palmolie plantages. De vruchten van die bomen zijn vrij fors en zwaar. Er rijden continue vrachtwagens vol om ze af te voeren. Geen idee waar naartoe maar misschien kom ik dat nog ergens tegen.
Morgen staat er maar een korte etappe van 25 km op het programma. Ik moet nog even kijken of ik niet iets meer kan doen omdat de dag erna weer een zware etappe gepland staat. Het zal er van afhangen of ik een slaapplaats kan vinden, dat lijkt voorlopig nog niet mee te vallen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Gaaf man! Wat en avontuur en moed! Enjoy!

Arjen den Boer 2022-09-12 21:29:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.