REISDAG
Iedereen helpt goed mee met inpakken. Ieder heeft zijn taak. Het gaat prima. Alleen komen we later weg dan gepland. Jaap en ik hadden geen kopje koffie moeten drinken en eerder moeten opstaan. Daarom is er te weinig tijd om via Bratislava te rijden. Dat is een half uur om. Dat vind ik wel heel jammer.
OOSTENRIJK
In plaats daarvan gaan we eten in een dorpje in Oostenrijk. Gezellig. Rachel: is er ook ranja? We checken de kaart. Ja, er is ‘ lemonaat leitingswasser’. Douwe en ik proesten het uit. Ranja leidingwater. De limonade wordt duidelijk niet aangeprezen. Het bestellen van eten kost ons wat moeite. De ene keer Duits, de andere keer spreekt de ober Engels en Nederlands door elkaar. Cheese tosti. ‘For me also,’ zeg ik. Sarah en Douwe lachen nu. ‘Mam, het is ‘me too’. Ach ja, natuurlijk.
We genieten van mooi Oostenrijk, bergen met bossen, glooiende heuvels met kleine akkers, mooie dorpen. Helaas staan er vaak hekken langs de weg. Net als ik een foto wil schieten, schiet er een hek voor. Weg uitzicht.
HONGARIJE
Hongarije is hier bijna zo vlak als Nederland. Met heel grote akkers. Een overblijfsel van de communistische grote staat-boerenbedrijven? Velden vol zonnebloemen. Dichterbij Budapest begint het weer wat te glooien. En te regenen.
We rijden door het centrum, oh wat mooi hier! Onverwachts komen we bij een mooie oude tunnel en wow, bij de Donau met uitzicht door 3 poorten van een mooie brug. En even later een paleis... dat belooft wat voor morgen.
En dan naar ons airbnb adres. We kunnen maar moeilijk het goede adres vinden, maar gelukkig wil de host wel even naar buiten komen en leidt ze ons naar binnen. Een licht appartement, alleen wat klein. Hier blijven we 4 nachten.
Geschreven door Alines.journal