LEKKER LUI
Bij het wakker worden, lekker naar buiten. Ik geniet van de rust en de stilte... Daarna koffie met z’n tweetjes. Allerlei vogels. Heel andere als bij ons. Geregeld zien we een soort bruine kolibri, met een lang snaveltje nectar halen uit een bloeiende boom achter ons huis, met snel wapperende vleugeltjes. Het klinkt als zoemen. Leuk he!
Ineens realiseren we ons dat het zondag is. Naar de kerk lukt nu niet meer...
De 1 na de ander wordt wakker. Githe altijd het laatst. ‘Ja, ik pas me wel aan aan alles, behalve het opstaan.’ Nou ja, behalve op reisdagen natuurlijk.
We doen de hele dag bijna niks... wat lezen, spelletjes doen, brunchen...
Over de helft van onze vakantie nu... wat hebben we al veel beleefd...
Doordag we op zoek naar een meer om te zwemmen, vinden we een plek om te gaan raften! Dat wilden we allemaal graag, maar konden het in Nederland niet vinden. Jaap zoekt het uit en we besluiten vanuit ons volgende adres dit te gaan doen. Joepi!
De temperatuur is heerlijk hier, zeker in de schaduw. Vakantietemperatuur.
Halverweg de middag gaan Rachel en ik op zoek naar een plas ergens schuin achter ons huisje in het dal. We volgen paadjes, klimmen over prikkeldraad en volgen een oud spoor half overwoekerd door struiken en... ja, daar is een bosvennetje onder in het dal. Prachtig hier, met vlinders en libelles. Het water is helder en gevuld met kikkervisjes. Kleine kikkers springen weg voor onze voeten. Ze kwaken niet, maar zeggen aaai, aai. Lekker met onze voeten erin? Bijten ze ook, die kikkervisjes en torren. Vast niet. Even later zwemt Rachel. Maar ik doe mijn hoofd er niet in hoor!
Dan gaan we picknicken. Gezellig met z’n tweetjes.
Dan gaan we het dorpje in, om te gaan eten. Wel een schattig dorpje. We wilden gaan eten in een typisch amerikaans restaurant, naar Thije’s wens. Maar sjonge, wel duur allemaal. Een hele zoektocht... Het werd toch weer een mexicaan. Ook lekker!
Al met al een echte rustdag. Toch een zondag!
Geschreven door Alines.journal