Dag 21 Raften in whitewater!

Verenigde Staten, Coloma

CHRISTELIJK RAFTEN?
Na een mooie rit van 2 uur door gele heuvels en groene bergen komen we aan in Lotus, bij South American River. Een rivier waar je mooi kan raften in whitewater. We hebben geboekt bij een christelijjke organisaite, enjoying Gods creation. Zij bieden een mooie raft-reis klasse 3, voor een goede prijs. Zouden we ook een bijbelstudie krijgen misschien?
We worden ontvangen door onze gids, Gordon. Een wat oudere pezige vriendelijke man, die ons meteen lekker koud water aanbiedt. Hij raft al 32 jaar. Hij heef ervaring als raft-gids.
Na het invullen van papieren en niet vergeten papieren voor de verzekering, kijken we rond op dit christelijke youthkamp. Verrassend: Op de wc-deuren staan bijbelteksten geschilderd, ook op de roeispanen. Er wordt gevolleybald, met een waterspuit. Thije, Rachel en ik gaan nog zwaaien aan swingrope, vastgemaakt aan een hoge boom. Die gaat wel hoog hoor. Dat zwaait goed! Het gaat Jaap en Sarah te hoog.
Rachel en ik gaan nog mee bramen plukken. Het hele kamp is omringd door bramenstruiken.
De lekkere lunch begint met gebed, dat iemand voorgaat in gebed. Dan lekker eten met o.a. pitabroodjes metkip of kaas en sla etc. naar keuze, krijgen we een veiligheidsuitleg. Wat we moeten doen, als we in het water vallen of gaan zwemmen: altijd je voeten om hoog, ozdat je niet met je voeten vast komt onder 2 stenen. En als we onder de boot komen, hoe je eronder uit kruipt. Dat belooft wat, het is wel serieus dit. Iemand bidt voor deze middag, voor veiligheid en dat we mogen genieten van Alles wat God heeft gemaakt en denken om elkaar.

IN DE BOOT
Dan in de boot, Sarah en Thije elk aan een kant voorin, zij willen wel nat worden, dan Githe en ik in het midden, daarachter Jaap en Douwe en helemaal achterin Gordon. Als we van de kant zijn, legt Gordon nog dingen uit. Als hij zegt lean in, moeten we meteen naar binnen leunen, om een rots te ontwijken en altijd meteen doen wat hij zegt. Peddelen moeten we doen door flink voorover leunen en dan flink trekken, pull! En mooi tegelijk!
Lefturn : iedereen links gaat achteruit, rechts gaat juist vooruit, zodat we een bocht over maken.
En dan gaat het beginnen! Prachtig, zo varen door de natuur. Het begint rustig met versnellingen van klasse 2. Ooh, dit gaat prima. Op een rustig stukje kunnen we zwemmen. Lekker afkoelen. Na een minuutje trekken Douwe en Gordon ons weer in de boot., want er komt zo weer een watervalletje.
Na een tijdje worden de golven ruiger, gaan we echt bij watervalletjes naar beneden en zijn de golven groter. Helemaal nat worden we. Lekker!
Steeds wat spannender wordt het. Rachel heeft het mooiste plekje, midden voorin. Zij houdt zich vast aan de waterfles. En zit het dichtstbij de golven.
Op het laatst wordt het serieus, echt klasse 3. We moeten hard peddelen om de rotsen te ontwijken. Elke keer als we weer een moeilijk stukje hebben gehad, roepen we met Gordon: wakkalowee! En maken we een high five met onze peddels boven de boot.
Ineens trekt Gordon Douwe naar binnen, net op tijd voor een rots. Dat ging maar net goed.
Daar komt nog een waterversnelling met waterval. Sjonge, wat een hoge golf komt er op Thije en mij af. Ik denk even dat de boot gaat dubbelklappen, maar de boot draait wat naar rechts en we worden helemaal nat, maar de boot vaart gewoon verder. Gelukkig.
Het was echt super ervaring. Het was inderdaad genieten van Gods schepping en de krachten van de natuur. Fijn dat we zo’n ervaren gids hadden!
In een mooi oude bus rijden we terug en krijgen we nog wat snacks.

NAAR SAN ANSELMO
Dan, via de ‘burgerkoning,’ daar verheugde Douwe zich al dagen op, rijden we naar San Anselmo, een plaatsje bij San Francisco.
We komen aan in het donker. De banen van de snelweg zijn mooi verlicht met fluoriserende noppen.
Anders wordt het bij het laatste weggetje naar ons huis. Die ligt boven op een berg. De weg is bochtig en wordt hoe hoger hoe steiler en bochtiger, zonder straatverlichting. En dan de oprit is letterlijk een op-rit, met een heel scherpe bocht, steil omhoog tot aan de garagedeur. Pffh. We zijn er. Die laatste minuten waren voor Jaap de meest inspannende.
Ooh wat een mooi huis, het lijkt wel een landhuis met een mooi uitzicht op al die lichtjes op de heuvel. Gebouwd over 2 verdiepingen. Ons mooiste huis tot nu toe! En Bruce heeft allemaal fruit en ontbijtdingen voor ons klaar staan. Super.
Alleen moeten we het zonder een wijntje doen vanavond. Er staan hier genoeg flessen, maar die durven we niet te pakken. De fles op tafel is 27 jaar oud.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Weer een spannend avontuur.....mooi beschreven. Op naar de volgende dag x

Brigitte 2018-08-15 08:49:26

Wat doen jullie gevaarlijke kunsten, we hopen dat jullie heelhuids weer terugkomen. Jullie maken er een echt avontuur van. Hartelijke groeten, Liefs pap en mam

Gretha 2018-08-15 16:18:22

Geweldig wat een avontuur. Een ander water dan het kanaal achter jullie huis... En elke keer weer een ander huis. Je leert Amerika wel kennen zo

KJDJ 2018-08-18 09:02:24
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.