Anzio-Fiumicino, 33.4 mijl, 8.5 uur

Italië, Lazio

De fast ferry komt in volle vaart vlak achter ons langs (foto), we rollen vreselijk. Ik vervloek hem. We gaan tegen half elf ankerop en als we de kaap bij de Antico Porto di Nerone (foto) gepasseerd zijn kunnen we hoog aan de wind en over stuurboord (ja, alweer!) zeilen. De Tiber-monding is niet bezeild, de wind stevig uit het noordwesten, we moeten de laatste 7.5 mijl kruisen, de tweede keer vlakbij de bootjes van de zeilschool (foto). De overstag-manoeuvres gaan perfect en zo komen we na 6x overstag 1 mijl vóór de monding uit. De invaart is een beetje ruw door deining en wind tegen de stroming van de rivier (die naar zeepsop stinkt). De aankomst in Porto Romano is heel leuk: hé hallo WELKOM TERUG. Wat leuk om jullie terug te zien, nog net zo jong als vorig jaar 🤣. De ormeggiatoro helpt ons al kletsend met de lijnen en zo zitten we om half zeven aan ons biertje, maar niet lang. We regelen een auto voor de komende dagen, Niek spuit de boot af (bremzout) en ik stofzuig en dweil de vloeren. Daarna ga ik helpen met droogmaken van de kuip en ramen. Gelijk daarna eten maken, om 21.00 uur zitten we dan te smullen van de inmiddels rijpe tomaten in een tomaten-courgette schotel.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Waren jullie daar vorig jaar ook al?

Els 2018-07-05 11:19:52

Zo dat hebben julie mooi geklaard. Zulk wisselvallig weer en dan zo vlot die lange afstand naar Rome overbrugd. Compliment hoor. Gaf zeker wel een prettig gevoel!? Je verslag lees ik graag Lily. Ga je je verjaardag in de heilige stad (wat een naam he!) vieren?

Pien 2018-07-05 15:28:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.