Gisteren hebben we weinig gedaan, dus hiervan geen foto’s of verslag. Ook wel lekker zo’n dag tussendoor.
Vandaag willen we wel weer wat leuks doen. Tijdens het ontbijt regelen we telefonisch dat we met een catamaran mee kunnen om dolfijnen en walvissen te spotten. We moeten om 2 uur s’middags aanwezig zijn.
We hebben ons laten vertellen dat het leuk is om bij de markt in het centrum te kijken. Op vrijdag schijnen ze vissen klaar te maken voor de verkoop en wij zijn wel benieuwd hoe dit gaat. We lopen naar het centrum. Met hulp van Google maps komen we aan bij de markthal. Het is er heel druk. Er staan veel kramen met groente, fruit en bloemen. Bij verschillende kramen wordt een stukje fruit aangeboden door de verkoopsters om te proeven. Ik vind het niet zo lekker en Bram hoeft niet haha.
Een stukje verder ruiken we de vis al. Achterin is een grote hal met werkbanken waar nog wat vissen worden klaargemaakt. Er liggen een paar hele enge zwarte vissen en een joekel van een vis die wordt klaargemaakt. Apart om te zien.
Boven zien we allerlei kramen met gedroogd fruit of souvenirs. Altijd leuk om even bij de souvenirs te kijken. We kopen uiteindelijk niks, want meestal verdwijnt het bij ons ergens op zolder.
We gaan weer terug naar ons hotel en relaxen nog even bij het zwembad. Daarna is het tijd om naar de haven te gaan.
Er staat al een rij voor de boot. We krijgen een kaartje met een nummer, zodat ze weten hoeveel mensen erop zitten. Deze geven we als een soort ticket aan het personeel bij het opstappen. Als iedereen aan boord is, kunnen we vertrekken.
We varen een heel stuk de zee op. We turen over het water om dolfijnen en walvissen te zien, maar we zien nog niks. Na een tijdje varen roept iemand van de crew om dat er dolfijnen zijn gespot en we varen er op af. Als we wat dichterbij zijn, blijft de boot een tijdje stil liggen. We zien een hele groep dolfijnen zwemmen! We kunnen ze niet tellen, maar bij elkaar lijken het er een stuk of 15. Jammer dat ik m’n grote cameralens niet heb meegenomen. Met deze lens kom ik niet heel dichtbij. Wel heel leuk om ze te zien zwemmen! We blijven ongeveer 10 minuten kijken naar de dolfijnen en dan moeten we weer wegvaren. Op de terugweg zien we geen andere dolfijnen of walvissen meer. We mogen wel even zwemmen. Het lijkt mij veel te koud, maar Bram durft het aan. Na een paar minuten komt hij het water weer uit. Toch wel koud!
We gaan terug naar het hotel en maken ons klaar voor het diner. Verderop eten we bij Leeno’s restaurant. Bram bestelt de espetada en ik de gegrilde zalm. Mijn zalm is heel erg lekker! Bram vind zijn espetada minder lekker dan die van het andere restaurant waar we espetada hebben gegeten, maar alsnog niet slecht.
Het is alweer het einde van de vakantie. Morgen gaan we weer naar huis. We kijken terug op een mooie tijd op dit prachtige eiland. We zijn van plan hier nog wel een keer terug te komen.
Geschreven door Michelles.reisdagboek