Hello, how is your day?
Deze morgen zijn we gestart met het minste ontbijt tijdens onze ganse reis. Enkel cornflakes, met melk, thee of koffie en bananen. We maakten hier kennis met een groep van een 20-tal Vlaamse jongeren. Ze maken hier een 24-daagse rondreis, georganiseerd door een Gents reisbureau. Het is altijd leuk om je eigen taal te kunnen spreken.
We zijn de hele dag in San Francisco gebleven en hebben geopteerd om Hop-On Hop-Off tickets te boeken. Zo werden we de ganse dag rondgetoerd in de stad met een bus met open bovendek. Deze bus stopt op 16 plaatsen in de stad altijd nabij toeristische toppers. Omdat er elk kwartier een volgende bus komt, kun je dus uitstappen en later een volgende bus nemen.
We zijn niet op elke plaats afgestapt maar waar we afstapten hebben we leuke ontdekkingen gedaan.
Chinatown: een grote Chinese wijk.
Financial District: met zijn torenhoge moderne wolkenkrabbers.
Ferry Building: een enorme hal vol eetgelegenheden, hier vertrekken veel overzetboten in allerlei richtingen en heb je een goed zicht op de nabije Bay Bridge. Gisteren zijn we over deze brug de stad binnengereden. Vandaag pas zien we dat de brug twee verdiepingen heeft. Op de bovenste rij je de stad binnen, op de onderste verlaat je de stad.
Union Square: mooi plein met de betere winkels. (Petra was hier niet te houden, haar souvenir is een Levis jeans geworden).
City Hall: hier zijn we niet afgestapt, maar zagen we het prachtige stadhuis met zijn mooie koepel.
Alamo Square: park met aanpalend The Painted Ladies: dit zijn de mooiste en meest gefotografeerde huizen van de stad.
Golden Gate Park: zeer groot en mooi park met een reuzenrad, met musea enz.
We zijn over de Golden Gate brug gereden en aan de overkant afgestapt. Oh, wat waaide het daarboven op de brug. Normaal moesten we hier een prachtig zicht hebben op de skyline van de stad, maar omdat het zo mistig was zagen we niets.
Tenslotte zijn we afgestapt aan Pier 39, waar we gisteren reeds waren. We hebben opnieuw genoten van de zeeleeuwen. Twee jonge mannetjes waren een hele tijd ruzie aan het maken. Ze probeerden elkaar van hun ponton af te duwen.
Daar zit onze dag er op. We hebben alweer beiden 18.000 stappen gezet.
San Francisco is een aantrekkelijke en aangename stad, waar steeds verrassende dingen te zien zijn. Het is druk met heel veel éénrichtingsstraten. Hoogbouw heb je bijna alleen in het Financial District. Voor de rest zie je heel veel +- 3 verdiepingsrijwoningen, afgewerkt in mooie pastelkleuren en met rijk gedecoreerde gevels. Echt mooi.
Het is ook een propere stad. Je treft weinig vuil.
Morgenochtend, na het ontbijt, zoeken we de weg naar de luchthaven, waar we eerst onze huurauto zullen inleveren. Dit is altijd een beetje spannend. Het opstijgen van ons vliegtuig richting Schiphol is gepland om 13u50 plaatselijke tijd. We verwachten in Adegem aan te komen op donderdagnamiddag.
Voila, dit is de laatste editie van jullie ochtendlectuur. Hopelijk hebben jullie ervan genoten. Tot binnenkort in ons Belgenland.
Trouwens de Amerikanen tonen altijd veel enthousiasme als ze horen dat we Belgen zijn. Wij hebben de beste chocolade, de beste waffels, de beste tapijten, … dat leren we hier.
Bye Bye.
Geschreven door AenPopreis