Vandaag ga ik toch op weg naar de grotten in
Thamluang Khunnam Nangnon National Park.
Elton sprak ik weer gistermiddag en hij gaat daar ook naar toe. Nu gaan we samen rijden, dat is veel fijner en veiliger. Hij heeft een 300cc motor, die van mij maar 125cc maar zal rekening houden met mij😊
Om 17uur moet ik de scooter terugbrengen, maar het is 1,5 uur rijden en ik ga er dan ook vanuit dat we ruim op tijd terug zijn.
Voor morgen heb ik een busticket geboekt terug naar Chiang Mai. Het is nu toch gelukt met PayPal in het thais. Van elke pagina heb ik een printscreen gemaakt en met de google translate app vertaald, zodat ik wist wat ik waar moest invullen. Deze reis is iets goedkoper, zo'n €8. Ik weet nog niet zeker wat ik ga daarna ga doen. Ik zat er aan te denken de trein van 18u vast naar Phitsanulok te nemen, maar dan is het donker en zie ik de omgeving niet en dat is nou juist de bedoeling. Bovendien kom ik dan pas om 23uur aan. Vermoedelijk slaap ik eerst weer een nachtje in Hop Inn in Chiang Mai en vervolg dan weer mijn weg met de trein. Het hotel boek ik via de website van Hop Inn zelf. Dat is goedkoper dan o.a. via Booking.com.
Ik probeerde voor morgen een Grab te regelen vanuit Chiang Rai naar Lampang met een tussenstop om op de berg Wat Chaloem Phra Kiat Phrachomklao Rachanusorn te bezoeken met een prachtig uitzicht, maar geen respons gehad. Waarschijnlijk had ik het via het hotel kunnen regelen, maar dit is dan wellicht iets voor een volgende reis, mochten Rolf en ik een auto gaan huren. Ik zou dat nu wel aandurven. Of we huren een chauffeur met auto.
Ik ga me nu verder klaar maken, over 20 minuten zou ik Elton ontmoeten beneden in de lobby.
...
Weer terug bij Hop Inn. Wat een ontzettend leuke dag vandaag! We hebben 60 km heen (en ook weer terug) gereden naar die grotten. Indrukwekkend was het. Dat zie je in het filmje dat ik zo ga monteren.
Ook heb ik een linkje van Elton doorgestuurd gekregen van een, volgens hem, indrukwekkende documentaire die ik binnenkort wil zien (
https://m.youtube.com/watch?v=-esjQLvsgTs ). Ik weet nog dat ik steeds wilde weten hoe het de jongens verging toen ze in die grot vastzaten. Gelukkig zijn ze gered. Verdrietig genoeg is 1 duiker in de grot overleden en een ander later door een bacterie ofzo.
Mijn video van vandaag:
https://youtu.be/UkRW6Sn_yak ...
Na een telefoontje met Rolf (nog 6 dagen!) heb ik de scooter teruggebracht en wat eten gehaald voor straks. Mijn vaste maaltijd en extra rijst en edameboontjes, dat blijft nog wel even warm, zelfs koud is dat lekker. Ik wilde net een smoothie kopen naast het hotel, waarvan ik eerdaags zei dat ik daar heen zou gaan, maar bevroren fruit en bijna €6,=...Ik merk wel dat de inflatie in Thailand ook is toegeslagen. Veel prijzen zijn bijna verdubbeld. En andere weer niet.
En zo'n koude smoothie, daar heb ik nu ook geen trek in.
Een koud Changetje echter wel🤭. Maar bij de 7eleven mag je die pas om 17u meenemen. Tussen 14 en 17 uur mag er geen alcohol worden verkocht. In het zaakje vlakbij dachten ze daar echter anders over🤫.
Morgen dus weer naar Chiang Mai en wellicht ga ik weer bij dat vegan restaurant eten, wie weet.
Rolf attendeerde me nog op de Chiang Rai Nightmarket, maar ik weet eigenlijk niet of ik daar wel zin in heb. Ik wil mijn spullen inpakken, wat luieren, de video editen en ik zou met Elton nog wat drinken hier buiten aan het tafeltje om gedag te zeggen.
Van hem heb ik motorhandschoentjes geleend en die mag ik houden, heel erg lief!
Ook heb ik een paar keer met de nachtwaker gesproken die hier 7 dagen per week, van 18 tot 6 uur werkt en die zou ik ook even gedag zeggen.
Bij de receptie heb ik mijn busvoucher voor morgen laten printen, dus ook dat is weer geregeld.
@Mandy, ik heb inderdaad een motorrijbewijs
Sinds mijn 23e ofzo. Ik heb een Yamaha Virago destijds en 11 jaar geleden een Yamaha Diversion gehad. Ik reed regelmatig met een hele goede vriend van me, die helaas in 2013 is gestorven, vlak voor Rolf en ik een relatie kregen. Heel jammer, ze hadden het vast goed kunnen vinden.
@Boxing Inge, leuk dat je zo meegeniet, dit is vast ook wel voor jou/jullie weggelegd! Er zijn vele reizigers hier die alleen, als stel of in een groepje reizen. Ik kan me geen fijner land dan Thailand voorstellen! En je kunt hier overal Muay Thai lessen nemen, privé of met een groep!
@Erna, leuk dat jullie zo meekijken! De witte tempel is mijn favoriet! Er is ergens ook een hele mooie met allemaal schepjes e.d. maar ik weet niet of Rolf en ik daar wel langs zouden kunnen gaan. We hebben zoveel plannen en we komen tijd te kort🤭
Geschreven door Rosas.travels