Ik mocht weer mee, als reisbegeleider met grijsopreis.nl!
Een goed gevuld programma, te starten in Arras.
Overigens steenkoud, dus veel warme kleding mee.
Na 3,5 uur rijden, ingecheckt bij het prachtige Chambre d’hotes Entre Cour et Jardin van Jean-Luc en Isabelle. Bij het Office de Tourisme een stadsplattegrond gehaald en rondje gelopen. We zitten gelijk goed in de kerstsfeer!
Als eerste stond Carrière Wellington op het programma, een museum over de gegraven tunnels in WO-I. Daar ook Melvin ontmoet, een collega-blogger frankrijkvakantieland.nl en nog vele andere sites.
Terug in het centrum biertje Chez Marcel gedronken, over de kerstmarkt geslenterd en gegeten in Le comptoir.
Volgende dag naar Vimy; een museum, de loopgraven, grote Canadese begraafplaatsen en het oorlogsmonument. Indrukwekkend en aparte sfeer met de mist. Een chique lunch bij Mets & histoire. De kathedraal bezocht, de kerstmarkt weer doorkruist, een ritje in het reuzenrad gemaakt, een vin chaud gedronken en een heel bijzonder diner gehad in de krijtgalerijen onder het stadhuis. Als bonus nog de Beffroi (de toren) op! De laatste dag nog even naar de citadelle, het Musee des beaux arts in en een rondje over de zaterdagmarkt gemaakt. Na de koffie op naar Lens.
Geschreven door Naarbuiten