Een midweekje cruisen in Bretagne met Nicols

Frankrijk, La Gacilly

Vanuit Lille toch nog een behoorlijk eind (630 km) naar Redon in Bretagne gereden. Hanno en Mirjam kwamen kort na ons aan, zij waren een paar dagen in Nantes geweest. Na de incheck in hotel Queen Serenity gelijk gezellig het terras opgezocht. De enige mogelijkheid om wat te eten was het plaatselijke filmhuis, maar we hadden een prima hamburger. De volgende ochtend na ontbijt en boodschappen naar Glenac gereden. In de haven uitgebreide uitleg over de ‘Pontivy’, dat een behoorlijk grote boot bleek te zijn. Geschikt voor 6 personen en rondom volgehangen met boeien. Helemaal niet overdreven met de vele enorm smalle sluizen die hier zijn. Gelijk het ruime sop gekozen. Korte broek verruild voor een lange want de zon is weg en zeker met de wind erbij is het best koud. Een tocht over La Vileine via Redon en Rieux naar la Roche Bernard. De sluis bij Redon gaf gelijk een uitdaging: die was voor de lunch dicht dus we moesten wachten. Maar dat kon daar niet, dus we moesten terug en weer keren. Aangezien de rivier wel heel erg smal was om te keren met ons 14 meter lange slagschip, hebben we toch een heel end terug moeten varen, op zoek naar een breder punt! Weer terug bij de sluis ging het best goed alhoewel we dus maar anderhalve boei dikte aan weerszijden over hadden. Onderweg veel regen en een zwaan die ons achtervolgde. Werd er bijna bang van. In la Roche Bernard bij de havenmeester een plek gevraagd. Er was geen keuze omdat de haven voor grote boten vol was en we konden blijven liggen aan de steiger van de rondvaartboot. Wel zo makkelijk. Dorpje verkend, heel schattig.
‘s Avonds op de boot gebleven. De volgende ochtend na het ontbijt met croissants en pain het dorpje nog even doorgelopen en daarna de trossen losgegooid voor de terugreis. Weer wat grijs en nat weer, het leek wel Grijs op reis.
Mirjam moet morgen, donderdag, weer werken dus zij gingen die namiddag nog terugrijden. Wij hebben het dorpje Glenac nog even verkend. Er was niets open en er was ook niemand te zien. Toen het kerkhof maar bekeken. ’s Avonds het overgebleven brood met Franse kaasjes gegeten, altijd lekker. Onze laatste dag hadden we best mazzel met het weer, een heel mooie tocht van 5 kwartier over een slingerend smal riviertje naar La Gacilly gemaakt. Het schilderachtige dorpje bezocht, nog heel even in het zonnetje kunnen zitten en weer terug naar Glenac. Daar kregen we de onaangename verrassing dat we de boot schoon moesten opleveren! Het dek lag vol met plakkerige takjes en blaadjes dus met de tuinslang zijn we flink in de weer geweest. Daarna binnen ook nog. Gelukkig werd het goedgekeurd en konden we de volgende ochtend uitchecken. Ons eindoordeel: echt heel leuk hoor een paar daagjes met een boot maar dit zouden we niet zo snel zelf boeken. Uiteraard is alles afhankelijk van het weer, het zonnedek hebben wij niet kunnen gebruiken. Daarnaast was deze boot een tikkie te groot om te manoeuvreren. Maar het was zeker gezellig en we zijn een leuke ervaring rijker!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Aye, Aye, captain! Lekker een paar dagen varen op een oceaanstomer. Met mooi weer is het zeker leuk, nu had de ruitenwisser overwerk helaas!

Dick 2019-04-27 17:51:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.