https://facebook.com/events/s/livestream-awards-ceremony/890754304963949/ Ik hoop dat het werkt, als je deze link aanklikt.
Het begint om 12.00 uur ned. tijd , als je goed is.
Nou het begon dus niet precies om 11.00/12.00 uur (jullie lopen een uur voor op ons)
Pedro, de Portugees van Madeira, die alles regelde, met iedereen een praatje maakte, een hele gezellige vent, wilde nog met elk land apart op de foto.
Eindelijk naar binnen. Nog even temperatuur meten op je arm en dan naar binnen.
Binnen moeten we het mondkapje wel ophouden..
Na enkele toespraken was er eerst de prijsuitreiking van de kinderen. Zij werden er goed bij betrokken. Ze mochten tijdens de wedstrijddagen kleurplaten kleuren voor de kleintjes en onderwater foto's maken of een filmpje. Dit is beoordeeld en verschillende kinderen kregen een prijs.
Daarna begon de prijsuitreiking van de video. Johannes had 2 films ingeleverd; 1 unedited. Hij had voordien niet bedacht dat hij hieraan mee wilde doen, maar omdat Robert (z'n buddy) in het ziekenhuis ligt heeft hij hier voor gekozen. Hierbij kreeg hij de 7e plek van de 8.
En hij heeft de lange film van 4 min. ingeleverd. Ook hierbij mistte hij Robert, omdat hij ook hierbij een buddy in beeld nodig had. Hij won er een 9e plek van de 10. Het moeilijke hierbij was dat hij z'n buddy mistte natuurlijk, maar dat hij ook nog een pittige duik had en besloot om 1 duik over te slaan. Maar daarna ook maar 5 uur had om de film in elkaar te zetten en dat valt ook zeker niet mee.
Dus van harte gefeliciteerd Johannes met dit behaalde resultaat.
Toen begon de prijsuitreiking van de fotografen. Wat spannend. Eerst het onderwerp 'vis'. de beste 15 foto's gaan ze laten zien. Maar jeetje wat gaat dat snel. De foto's zijn maar 3sec. in beeld. Wel jammer. Hé de 13e plek is voor Henny's vis. Wel een beetje blij natuurlijk. Je weet natuurlijk niet hoeveel fotografen hun vis hebben ingestuurd, maar omdat er zoveel vis zat, denken wij toch zeker 30 fotografen. Marco's foto zit helaas niet bij de 1e 15.
Dan komen de 'macro' foto's (close-up) Weer Henny's foto als 13e en dan Marco's foto als 9e. Nou als we zo doorgaan en dan een beetje hoger in rang.
Dan is het 'thema' aan de beurt. Hier had Henny een garnaaltje ingeleverd. Marco heeft hier niets ingeleverd. Maar helaas, geen plek voor Henny binnen de 1e 15.
Bij de 'groothoek' (wide-angel) zien we Marco's foto op de 10e plek. Henny heeft hier niets ingeleverd.
En dan als laatste de 'creatief'. Dit wordt spannend, want dit is een gewaagde foto van Henny. Dit kan de jury prachtig vinden, of helemaal niks. Daar zien we Marco's foto; 14e. Dan wordt het spannend, de top 10? de top 5? Nee helaas, niet binnen de top 15. Toch wel balen. Hier was Henny thuis zo druk mee geweest. Hij had een plaatje laten maken bij van Zelst Plaattechniek. Zij hebben er een figuurtje uit gelaserd. Deze heeft Henny weer in een buisje geplaatst, wat hij weer voor zijn toestel kon schroeven of zoiets (prutsen met een gedachte erachter) en dan onder water iets kleurigs zoeken om te fotograferen. Dat mag dan niet onscherp zijn en moet er ook mooi uitzien. Wij vonden het prachtig, de jury vond het misschien te weinig natuur. Je weet het niet. Het is wel creatief.
Maar goed, we hebben wel een hele leuke gezellige ervaringsvolle tijd gehad. En het waren wel de Wereldkampioenschappen. En dan 2 van de 4 foto's in de top 15 en Marco 1 in de top 15 en 2 in de top 10. Nou petje af. Gefeliciteerd heren.
Ik heb een geweldige tijd met jullie gehad, Marco, Marco, Johannes, Tanja en m'n schatje Henny.
Oh ja en natuurlijk Robert, al was dat maar heel kort. Hoe is het daar nu mee. Nou een beetje een drama. Oké 2 beetjes.
Na de MRI zou de arts komen en dan zou er wat geregeld kunnen worden voor de thuisreis. Maar de arts kwam gewoon niet. Uiteindelijk toch gelukt en door de vriendin van Robert, Marleen, die iedereen plat heeft gebeld, zou er overleg zijn met SOS International. Tussendoor kwam Desmond nog met een oplossing voor het vreselijk slechte eet-aanbod in het ziekenhuis en werd er een pizza en cola bij Robert bezorgd. Een klein lichtpuntje.
Maar ondertussen is er nog steeds geen medisch rapport en weet Robert nog steeds niet wanneer hij naar huis kan. Misschien maandag of dinsdag zegt hij nu zelf.
Nou Robert, toi, toi, toi. En vooral beterschap.
Na de prijsuitreiking hebben we een auto gehuurd en een rondje eiland gedaan. Het wordt een Renault Clio. Leuke autootjes, maar we waren blij elke keer als er een Uitkijkpunt was en konden uitstappen. Dan vielen Tanja en ik naar buiten zo gauw de deur openging. Sardientjes hebben meer ruimte, of niet Marco Reijnen.
Johannes ging niet mee, die kon na deze pittige week nog wel wat rust gebruiken. Wij hebben een gezellige middag gehad en kwamen erachter dat het een ruw en woest eiland was. Vooral de zee, maar dat hadden de duikers al wel ondervonden.
Om 20.00 uur worden we verwacht bij het Galadiner. Eerst een drankje en een hapje, daarna aan prachtig gedekte tafels een 6-gangen diner. We hebben heerlijk gegeten. Het was een avondvullend programma (het toetje kwam om 23.30 uur)
Tussendoor nog wat uitreikingen aan mensen die veel gedaan hebben. Ik hoor dat de media ook nog een prijs heeft voor wat zij de beste video vonden en dan voor de beste foto en ineens hoor ik; The Netherlands, Marco Heesbeen. Tanja en ik zeggen het tegen hem, want eigenlijk lette niemand echt op. Marco en Marco naar het podium. Daar ontvangen ze een prijs, 5 dagen naar Madeira om mee te doen aan de Open Madeira Championship. Wauw.
Toen we om 1.00 uur op de kamer waren en ik m'n blog ging schrijven, ben ik om 1.45 uur maar naar bed gegaan (ik werd wakker met m'n laptop op schoot, na een half uur, met een bladzijde zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz die ik maar gedelete heb)
Geschreven door Marjos.reisdagboek