Henny loopt helemaal voor op het inpakschema. De meeste duikspullen zijn al ingepakt. Dat komt ook wel doordat z’n camera-apparatuur kleiner is dan een paar jaar geleden. Hij wil vooral z’n camera met lenzen in de handbagage. Met de vorige camera kwam hij dan al gauw boven de 10kg (en toch nam hij het dan mee in de handbagage) Deze keer is het allemaal wat lichter en kleiner.
En wat is 'het' dan: natuurlijk een fotocamera, daar omheen zit een onderwaterhuis (anders kan de camera natuurlijk niet mee onder water 😊)
Omdat je onder water minder kleur ziet, hoe dieper hoe minder kleur, omdat daar geen licht komt, heb je flitsers nodig. Dus 2 of 3 lampen op armen zodat je de flitsers precies kunt richten op het onderwerp. Dat is ook één van de belangrijkste dingen van het fotograferen onder water. Het onderwerp moet goed belicht worden, maar bij teveel licht eromheen kan het zijn dat je ook heel veel stof op de foto ziet. Daar heb je in Nederland meer last van dan in het heldere blauwe water in het buitenland, maar daar kan het weer gauw overbelicht worden.
Dan heeft Henny er nog een beeldschermpje bovenop, zodat hij een wat groter beeld heeft van wat hij fotografeert.
Ondertussen ben je ook nog aan het duiken, dus moet je je kompas gezet hebben, zodat je weet welke kant je op moet duiken. Je moet in de gaten houden of je nog genoeg perslucht hebt. Hoe dieper je duikt, hoe sneller de lucht op is.
Ik kan nog geen foto van de hele toestand vinden. Ik maak er wel een foto van, als we daar zijn. Nu ligt alles in stukjes en beetjes in de koffers.
Daarom op deze foto Henny in droogpak en zijn duikfles op z’n rug, bijna klaar om te gaan duiken. Alleen z'n camera nog pakken.
Geschreven door Marjos.reisdagboek