7.15 uur zitten we aan het ontbijt. Met Marco en Marco. Ze hebben allemaal het oranje shirt van de NOB aan, dus ze vallen wel op.
Maar Marco Heesbeen is niet blij. Hij was al een week verkouden, maar sinds de vlucht hiernaartoe zitten z'n oren dicht. En zelfs na een nacht slapen en veel stomen lukte het klaren (neus dichtknijpen, blazen en je oren soort van ontluchten)vanmorgen nog niet. Hij is dus niet mee gegaan om te duiken. Bij het duiken is het nodig dat je kunt klaren, omdat er een drukverschil is als je onder water gaat. Net als in het vliegtuig. Als duiker ben je nooit blij als je verkouden bent, maar net met het WK..... echt balen!! Dus hij gaat niet mee duiken vandaag.
Marco Reijnen heeft al zijn spullen nog bij het hotel staan, dus wij vragen de chauffeur om hem daar op te pikken. Het is vlakbij. Maar als het busje erlangs rijdt staat Marco er niet (hij was z'n telefoon aan het ophalen) en Tanja dacht dat een ander busje hem zou oppikken. Dus tegen 8.45 uur gaat Henny maar eens aan het bellen, waar Marco blijft. Gelukkig komt Marco toch nog op tijd en mist hij de boot niet. Het tempo van omkleden en alle spullen weer bij elkaar zoeken ligt niet zo heel hoog, dus dat duurt altijd een hele tijd voordat iedereen klaar staat.
Vandaag gaan ze niet met de Zodiac mee, maar met de catamaran (grote boot). Dan blijf je tussen de 1e en 2e duik op de boot, omdat op die boot genoeg duikflessen mee kunnen voor 2 duiken. Dat lukt met de Zodiac niet, dus die moet tussendoor aan wal om nieuwe volle flessen in te laden.
Toen ze terugkwamen aan de wal, stonden er een heleboel cameraploegen. Nee, deze waren niet voor het WK Event, maar voor het hele grote cruise schip wat vandaag had aangelegd. Dit was nog nooit eerder gebeurt.
Ik ga eerst nog maar weer naar m'n kamer, op het balkon zitten. Het is nog bewolkt, maar niet koud. En ik ga even aan het werk, jaja, voor m'n Atelier de Bloksteek workshops voorbereiden. Daarna lekker weer naar het zwembad, lezen en haken. Het is gelukkig minder bewolkt en dus warmer. Fijn.
Als ik net weer naar de kamer wil gaan, komt Marco H. eraan. Hij is nog op zoek geweest naar andere medicijnen. Heeft de apotheek gebeld; die namen niet op, toen een taxi gebeld; die namen ook niet op, toen gevraagd "hoelang is het lopen" 3 kwartier. Dat is goed te doen, dacht hij. Ik heb toch geen f*k te doen. Dus is hij naar de apotheek gelopen. Medicijnen gekocht, maar durft het nu toch eigenlijk niet in te nemen, omdat er wel heel veel ernstige bijwerkingen zijn.
Tegen half 3 kwamen Henny, Tanja en Marco R. weer terug en zijn we gaan eten.
Toen hoorden we dat Johannes Heldens (hij doet mee als videograaf met Robert Smink als buddy) vandaag aangekomen is op Madeira en hij 1 stuks bagage mist. Morgen komt hij met de veerboot aan op Porto Santo en de kans is heel klein dat dan z'n tas er weer is. Dus dat wordt een grote uitdaging voor Johannes.
Tanja en ik zijn daarna weer naar het zwembad gegaan (hè wat vervelend) ik heb nog even gezwommen, toen zagen we Gerry en zijn buddy Karen van het Belgische team. Zij waren vandaag aangekomen. Erg leuk om zo bekenden tegen te komen en ook leuk om nieuwe fotografen te ontmoeten.
's Avonds tijdens het eten kreeg Marco veel tips en medicijnen aangeboden. Bijna alle duikers hebben wel iets bij zich, want iedereen wil kunnen klaren.
We drinken nog een koffietje in de bar en gaan dan naar onze kamers, nog even de foto's van vandaag kijken en dit blog schrijven.
Geschreven door Marjos.reisdagboek