Deze nacht werden we gestoord door een vals brandalarm, zeer vervelend! En eng!
Maar bon, we sliepen heerlijk in onze Japanse ryokan. Dit is een echt traditioneel Japans hotel, waar we de schoenen in de kamer moeten uitdoen. Bij het ontbijt worden we in aparte kamertjes gezet per gezin en mogen we aan het buffet aanschuiven. Tussen de makreel, tonijn, kreeft en tofu, vinden we gelukkig ook wat ‘normaals’: pannenkoekjes, eitjes, cornflakes en yoghurt, een soort brood (maar niets kan tippen aan ons Belgisch brood) en croissantje.
De rest van de dag zitten we aan het hotel gekluisterd (door de regen). Maar dat vinden we helemaal niet zo erg. Na de drukte van de voorbij dagen, komt wat rust als geroepen.
De onderste verdieping van de gang leidt ons naar de Yunessun. Een groot spa resort, met binnen en buiten heerlijk warme baden. Er is een kinderbad, een wijnbad, koffiebad, sakébad, leuke glijbanen buiten. Zelfs in de regen glijden we van de berg naar beneden, wat leuk!
We keren terug naar de kamer voor wat rust, want het was wel bijzonder druk daar. De kids nemen een badje op het balkon, wat een pret.
Om 17u mogen we weer gaan eten zoals gisteren, dit keer met aangepast eten voor Arthur en Tjeu. Daarna wandelen we nog even hier door de mooi verlichte tuin (het regent niet meer) en gaan Arthur en papa naar de onsen. Vervolgens kan mamsie genieten in de vrouwen onsen.
Het was toch een beetje spannend: de verwachte regen en storm, de tyfoon die in de buurt kwam. Maar we zitten veilig, net op tijd. Wat een geluk. Gelukkig hebben we gisteren de vulkaan al bezocht, anders hadden we dit moeten overslaan. Hopelijk rijden de treinen morgen terug volgens schema, zodat we veilig naar onze volgende tussenstop kunnen gaan. Deze ligt 300km in Noordwestelijke richting, dus dat is helemaal veilig.
Geschreven door MACtravelling