Thee!

India, Pallivasal

Munnar en omstreken staat bekend voor zijn theeplantages, dus was een goeie wandeling de meest logische activiteit vandaag.
Gisteren was het mistig weer, maar we zijn opgestaan met een zonnetje!
Een gids stond ons op te wachten om ons te leiden door het doolhof van de theeplantages.
Tot op de top van de berg (of toch bijna) zijn we gewandeld om dan zicht te hebben op een andere vallei, maar daar begon de mist zich al op te trekken. Het was wel knap om te zien hoe die wolk over de bergkam vloog. Op het hoogste gedeelte was wel een pittige wandeling, af en toe een schuivertje en een extra hand was dan wel nodig. Het had geen zin om nog hoger te gaan, want je zag niets meer. Dus zijn we terug de kant opgegaan van de theeplantages en de werkende mens opgezocht.
De bomen tussen de theeplantages zijn eucalyptus bomen. Die zorgen ervoor dat het grondwater wordt opgezogen. En er werden vandaag veel foto’s genomen van veel soorten bloemen! Soms wel speciale : De handtasbloem, maar ook de Afrikaanse tulip die ervoor zorgt dat de muggen, die ziektes zoals malaria, hier verdreven zijn.
We kregen ook wat fruit; een zoete tomaat waar de schil taai van is, maar als je er een puntje van afbeet, dan kon je dit helemaal uitzuigen. Ook een grote passievrucht en mini-banaantjes.
Sinto brengt voor ons regelmatig bananen mee, altijd een verschillende soort. De volgende wordt een rode banaan. Beneden in het dorp wandelde we nog voorbij een schooltje, waar de kindjes enthousiast waren om ons te zien. De schattigheid liep er weer vanaf!
Een bezoek aan het theemuseum kon niet ontbreken en ik heb een lekkere thee geproefd: zwarte thee met lemongrass (en altijd inclusief melk bij zwarte thee). Die was natuurlijk uitverkocht…
Vorige nacht ben ik wakker geworden door een dier dat eerst rond mijn kamer liep (buiten weliswaar) en daarna hoorde ik dat op mijn dak. Het krijste ook. Ik dacht dat het een aap was, maar daarjuist aan tafel geïnformeerd en het zou om een stekelvarken gaan.
Hopelijk blijft die rustig vannacht!
Morgen reizen we door naar Periyar, een natuurgebied waar we hopelijk olifanten gaan spotten, maar het grootste doel is de tijger, maar die kans is zeer miniem…. We zien wel!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

In Peryar is eigenlijk weinig te zien (op wat vogels en en de keutels van gepasseerde beesten na), we hadden dan nog het nadeel dat het regende, met als gevolg de noodzakelijke bescherming tegen bloedzuigers (tabakrook, schoen- en onderbeenovertekken om te voorkomen dat de creepy crawlers niet langs jouw hemdsmouwen naar binnen vallen… (ze vallen uit de beregende boomtakken) soms proberen ze via de vetergaatjes van je schoenen binnen te dringen…ik had er eentje in mijn nek, maar snel gezien..Christine echter eentje op haar buik die we pas bij het douchen ontdekten…. Have FUN zou ik zeggen.

Ronny 2023-10-21 13:07:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.