Into the dessert, El Gouna mountain Goats

Egypte, Gamsha

Na vanochtend een lekker ontbijtje en goede koffie eerst even langs het zwembad gelegen met Remco en Debby. Het resort is afgeladen vol, maar viel gelukkig erg mee bij het zwembad en we zagen ook nog even onze oude vriend Slimme Ahmed.
Sowieso is al het personeel hier zeer vriendelijk, maar Ahmed maakt er een feestje van. Hij heeft me vorige keer ook als verjaardagscadeau in het zwembad gedonderd.
Maar het animatie team is uitgebreid, met een aantal leuke dames. Waarvan eigenlijk wel een er bij mij uitspringt en ze is ook nog Nederlands.

In de middag had ik een trip met Sytze geboekt, de woestijn in. El Gouna Mountain goats is zijn werk, als toer gids door de woestijnen en rotspartijen heen de mensen mee te slepen. Was erg leuk om in een gort droge zandbak te zijn, met veel rotspartijen. Sommige klimpartijtjes deden ook best wat zeer in de hamstrings, maar ja teruggaan was ook geen optie.
Het is bijzonder te zien dat deze woestijn en rotspartijen miljoenen jaren terug, diep onder water lagen. Je ziet aan de gesteentes, dat er koraal was en ook enkele fossielen gezien. Van grafiet, kalksteen tot lava steen. En grappige was dat je ook precies kan zien aan de geul waar wij door klimmen, dit eens een gehele plaat was.

Na enkele uren klimmen en lopen krijg je wel trek en konden we aanschuiven bij een bedoeistische maaltijd door een collega bereid. Best gek dat er eigenlijk mensen echt zo leven in de woestijn in simpele zettingen.
Eten was fantastisch, simpel, maar erg lekker.
De zon was inmiddels al onder gegaan en je kon de maan zien pronken aan de hemel, maar niet belicht door de zon, maar door Venus en later zagen we ook Mercurius. Nooit geweten dat je die zo met het blote oog kon zien, maar ik heb dan ook echt een planeet in mijn hoofd, terwijl het gewoon een soort van sterren zijn.
Een mooie en leuke trip, afgesloten door op het dak van de jeep uit de woestijn te rijden. Nog even met een stel en Sytze een bakkie gedaan bij Jobo’s sportcafé in de stad.

En daarna bij Rihanna nog even een toetje en gescoord. Om naar een karaoke bar te gaan, niet dat ik graag zing, maar zag er wel die leuke dame rondlopen van het animatie team. Ze vroeg of ik ook wat wilde zingen, maar heb gezegd dat ik het alleen doe in een duet met haar. En dat wilde ze niet haha.

Kan helaas mijn foto’s/video’s niet allemaal uploaden. Nu de luiken maar sluiten na een enerverende dag. Morgen wordt het rustig aan doen.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

♥️💙

Daisy 2024-12-06 23:22:02

Leuke trip door de worsting. Dat klimmen zal wel erg inspannend zijn geweest. Je bent dat niet gewend. Ook het eten zag er goed uit. Leuk I’m de planeten te zine. Waren Mooi duidelijk. Veel plezier nog en Ik zie het volgende verslag regeneration.

Ger Kuster 2024-12-07 01:08:10

Super gaaf, Bas.

Sytze Boomsma 2024-12-07 06:14:37

Prachtige foto’s 😍

Sandra 2024-12-07 12:20:09

Mooi!🤩

Paul 2024-12-07 13:17:19

Zijn weer prachtige foto's Bas👍👍

Patricia 2024-12-08 11:15:09
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.