Vandaag heb ik met een reisgenoot een eigen excursie uitgezet naar Puerto Viejo de Talamanca. Niet dat de groep niets te doen had, maar was een bezoek aan de Bribis (indianenstam) wat ik eigenlijk al gezien had in het goudmuseum.
Eerst een ontbijtje π³ en bakken koffie βοΈ . Uitgerekend ik had geen koffiemachine op de kamer, waar een aantal van de groep het wel heeft. Maar heb er uiteindelijk een mogen lenen van Elma en Elisha. Onderweg kwam ik al een paar mooie kikkertjes tegen, turquoise/zwart.
Vincent en ik namen de taxi naar Playa Cocles, waar we onze trip verder voortzetten per fiets π² . Of zeg eigenlijk maar brikken op wielen, maar ze kosten slechts 6 dollar voor een dag. Gaandeweg kwam ik er toch achter dat een fiets zonder versnellingen en hellingen je conditie vraagt en die heb ik niet echt met een zittend beroep en als roker haha.
Maar na een 6 km fietsen komen we aan bij de “Jaguar Rescue center”, een door twee Spaanse wetenschappers opgezette opvang voor dieren die gewond zijn of verwaarloosd/mishandeld. Achteraf gaan er geruchten dat een opgezette dierentuin is. Al gaat dat er bij mij niet in, voor wat ik heb mogen zien en ook de regels die voor ons gelden binnen. Het is een opvang voor dieren, dus bij het willen maken van foto’s was het niet toegestaan, verzorgers op de foto te zetten of selfies met de dieren te maken. Ze bouwden geen show op, al was de vrijwilliger wel een leuke tourguide π€‘ . Maar hij legde vooral de geschiedenis van de betrokken dieren uit en helaas ook de schokkende cijfers. Van de 1000 dieren die er vorig jaar zijn aangeboden hebben er meer dan 400 het niet gehaald.
Ik vond het erg indrukwekkend en ook zeker mooi te hebben gezien. Ook fijn te weten dat de 25 dollar entree ten goede van deze mooie beestjes komt. π, π 𦫠π¦ π π’
We stappen weer op de fiets π² om iets verderop een hapje te gaan lunchen en daarna door te fietsen naar een Animal Sanctuary in Manzallino (10 kilometer verderop). Echter in Punta Uva kreeg Vincent een lekke achterband en tja we hebben hier geen anwb service voor. Helaas gooide het wel roet in het eten en hebben we het middagplan moeten cancelen. Na een paar km gelopen te hebben met de fietsen aan de hand hebben we maar een tuktuk πΊ met fietsendrager genomen om de fietsen terug te brengen.
Lekker burgertje π als lunch gepakt om 15 uur en met een zelfde tuk tuk terug naar Atlantida Lodges in Cahuita (ons verblijf). Morgen weer kans om naar Manzallino te gaan, dus vanmiddag even bij het zwembad afkoeling gezocht en een bak koffie gedaan.
Voor het avondeten zijn we met de groep naar een lokaal restaurantje gegaan π€ . Waar we elkaar ervaringen deelde en natuurlijk de nodige discussies hadden over welke telefoon nu de beste foto’s maakt.
Was een mooie dag en veel mooie vogels π¦
en katachtige π gezien naast de luiaards π¦₯
Geschreven door Bastians.vakantie