Na een super nacht (7 uur achtereen geslapen) in mijn mansion, zo groot als de hotelkamer met badkamer was, richting ontbijt buffet. Misschien was het lekkere slapen wel veroorzaakt door een nachtje overslaan.
Vandaag gaan we cultuur en natuur proeven. We rijden richting Anuradhapura (4 uurtjes), onderweg zie je al genoeg verschillen in religies en welvaart, heel veel zwerfhonden, veel fietsen, winkeltjes in allerlei dingen, eettentjes en nog zoveel meer. We hebben op advies van onze reisleider en tevens gids, het programma van vandaag iets omgegooid. We gaan een Safari doen door een national park (waarvan maar 25% van het oppervlak door ons mensen bezocht mag worden), Wilpathu.
Over de hele reis bezoeken 4 national parks en je zou denken heb je dat nu niet genoeg gezien dit jaar, in Zuid-Afrika ๐ฟ๐ฆ en Costa Rica ๐จ๐ท . Maar nee, nooit genoeg van dieren in hun gebruikelijke habitat. Vanuit de bus in twee safari jeeps doorkruisen we het park, nadat we er vlak voor een heerlijke lokale lunch hebben genuttigd. Best grappig, was gewoon een pergola aan een doorgaande weg, die werd bemand door een man en zijn vrouw. Lokale spices gerechten en ik ben altijd wel in om nieuwe dingen te proberen. Was erg lekker.
Terwijl we het park inrijden, was de missie luipaard zoeken. De kans zou heel groot zijn, omdat we einde van de dag gingen en er hier heel veel luipaarden ๐. . En yes we hebben er met wat omwegen, en achterwaarts een eenrichtingsverkeer pad rijden een luie luipaard gezien. Helaas stonden er natuurlijk meer jeeps dus kon hem niet van dichtbij zien, maar mijn camera heeft het toch aardig dichtbij gemaakt.
Maar ook zoveel schitterende vogels ๐ฆ
gezien, een Aziatische olifant ๐, een lipbeer zijn achterkant, bambies, krokodillen ๐, waterbuffel ๐, aapjes ๐ en nog zoveel meer. Dan te bedenken dat dit slechts de eerste game drive is ๐. We moesten ook op tijd weer uit het park zijn.
Dus richting ons hotel gereden en heb ik onderweg mijn foto’s samen kunnen voegen op mijn telefoon. We verblijven 1 nachtje in Alakamanda Hotel. Niets een paleis van een kamer zoals vorige nacht, maar ook mooi simpel verblijf. We konden kiezen uit a la carte eten ๐ฅ of buffet. Het is a la carte geworden, maar door de lunch viel de kwaliteit wat tegen.
Terwijl ik weer eens op vakantie ben, gaan de zaken thuis ๐ขgewoon door, dankzij mijn lieve vrienden en buren.
De groep is een stel leuke mensen, allen natuurlijk met een eigen verhaal. Er zitten ook best wat rare snuiters ๐คจtussen hoor, maar bovenal is het gezellig. Ben ook blij dat we nog een mooie tijd te gaan hebben, met nog vele mooie uitjes, fijne cultuur, natuur en religies.
Maar daarover dan later weer meer.
Geschreven door Bastians.vakantie