Vandaag was de dag dan daar, om de Plitvice-Lakes te gaan bezoeken. Dit is toch wel een van de natuurparken waar Kroatië om bekend staat Azuur blauwe meren en watervallen.
Ook wel begrijpelijk dat het een trekpleister is, want naast je tour, heb je entree en parkeergelden als kosten. Maar dit is het zogezegd ook waard.
Overal door het hele gebied is het brandschoon en worden de regels gerespecteerd. En brandschoon is ook letterlijk iets wat me verbaast, omdat er geen prullenbakken om de 10 mtr staan. En waar wij op blikjes en petflesjes statiegeld hebben (wat alleen maar goed is voor de vervuiling bestrijding), hebben ze dat hier niet. Het verbaast me echt, want er komen hordes mensen. Waar de park organisatie met trots in 2011 de miljoenste bezoeker had, hebben ze dit nu als jaarlijks aantal bezoekers. Ofwel 10.000 per dag.
Maar wauwwww en nog een wauwww wat is dit mooi. Eigenlijk turquoise wateren en bijna overal watervallen. En dan heb ik met onze groep alleen de beneden meren bekeken. Op de kaart die de tourgids liet zien slechts 3 cm van de 70 cm. Het was 4 km lopen, een boottocht en ritje op de trein, waarmee wij dus slechts een klein stukje van het natuurschoon hebben gezien. Uiteraard vele foto’s en filmpjes gemaakt, met de drone mocht niet. Maar het in het echt gaan zien is toch wel een aanrader.
Met verzuurde spieren van eergisteren de trip begonnen en kapot na 5 uur banjeren in de warmte. Korte siësta gedaan en daarna op advies van mijn huisbaas een hapje gaan eten bij Petar (ligt 3 km naast het appartement). Waar ik dan eindelijk carpaccio heb kunnen nuttigen, als was het van roast beef. Een ramp steak als hoofd en ijsje met koffie of 2 als dessert. Kreeg ook nog een bezoekje aan tafel van een kolibrie/hummingbird. Geprobeerd met een slowmotion filmpje er foto’s van te maken. Wacht een prachtige beestjes zijn het toch.
Tja mijn visite aan Plitvice is zeker geslaagd. Al ga ik morgen naar mijn laatste verblijf in de hoofdstad Zagreb.
Geschreven door Bastians.vakantie