Vandaag gaan we op pad naar Masca, een piep klein dorpje in het noord-westen van Tenerife. Rondom Tenerife hebben ze een mooie snelweg aangelegd, dus rijden we vlot naar Santiago del Teide. Vanaf daar gaan we via een slinger weg door de bergen. Dit is meer de hobby van Ben dan van mij, maar ik begin aan de uitdaging. Op de heenweg zijn er drie mooie uitzichtpunten. Prachtige ver gezichten en mooie natuur. Onderweg staan er nog een paar schapen op de weg en moeten we er even om heen sturen. In het dorpje Masca is het een drukte van belang. Op dit slingerweggetje rijden ook gewoon bussen en dikke auto’s, bij de haarspeldbochten is het soms een gedoe om alle auto’s langs elkaar te manoeuvreren.
Op de berg nemen we een heerlijk gebakje bij Cruz de Hilda. Genietend van mooi weer en uitzicht op het dorpje.
Daarna gaan we weer terug, eerst de berg op. Dit gaat langs veel haarspeldbochten en het is heel druk. Na vijf bochten staan we in de file omhoog, dus veel remmen, versnelling in zij 1 of 2, helling proef, ik begin het steeds meer onder de knie te krijgen en Ben maakt nog een mooi filmpje. Bij de volgende bocht gaat het echter fout, rook onder de motorkap vandaan en dus direct stoppen langs de kant in de haarspeldbocht! 😱🤞ðŸ˜ðŸš—
We nemen contact op met Marc (zoon van Gerda en wegenwachter). We krijgen het advies om de auto te laten staan en contact op te nemen met AVIS. We krijgen Maria aan de telefoon en alleraardigst, maar ze wil toch graag de exacte locatie weten. Tja, ergens tussen Masca en Santiago del Teida, op de berg omhoog in een haarspeldbocht. We opperen locatie delen, maar dit gaat niet. Uit eindelijk lukt dit toch en wordt er een takelwagen gestuurd. Dit kan ongeveer 90 minuten duren.
We staan natuurlijk op een slechte plek en Ben parkeert de auto nog wat strakker tegen de kant.
Ik probeer het verkeer zo goed mogelijk door de bocht te leiden en van Gerda krijg ik het gele hesje aan. De automobilisten zijn allemaal zeer dankbaar en er gaan heel wat duimen omhoog. We zetten steeds 1 kant hoger op de berg stil, zodat de andere kant de bocht kan maken. De zon verdwijnt af en toe achter een wolk en dit vinden we helemaal niet erg! Als het licht begint te regenen, komt na 2 uur de takelwagen en wordt de auto meegenomen. We vragen of wij ook in mogen stappen ( achterin is voldoende plek),” no, AVIS contacten en taxi vragen! “.
Tja, en daar sta je dan op de berg. We besluiten om te gaan liften en dan in Santiago del Teida te bellen. We lopen naar boven naar de volgende bocht, hopend dat deze minder steil is, want in deze bocht stopt er niemand. Dat lukt en de tweede auto stopt met een Duits meisje en we mogen mee. In Santiago del Teida gaan we eerst even eten. Marieke, het lukt ons maar niet om mooi gedekte borden op de foto te zetten, maar het smaakte heerlijk. We hebben bij de AVIS een nieuwe auto gekregen, schoon dak (die van ons zat onder de vogelpoep) en de tank weer vol (die van 9ns was half leeg), dus toch nog voordelen.
We zijn vanmorgen om 9:45 vertrokken en om 18:00 waren we weer thuis. Onze vakantie bevatten altijd avonturen en dit was er weer 1, maar ons reisgezelschap kan hier altijd zeer goed mee omgaan! We hebben geen noodweer gehad, maar avontuur genoeg!
Geschreven door Miekes.reizen