eindelijk de was doen en naar Nikló

Hongarije, Dunaszentmiklos

Voor mijn nieuw, maar sedert ongeveer 2-3 jaar is een keten genaamd Bubbels neergestreken in Hongarije Ongeveer 35 vestigingen. Via Park4Night gezien, en deze wilde ik gaan gebruiken, het werd tijd en de wasmachine van Judit vertrouwde ik niet. Ik heb t haar gezegd, dat ik daarnaar toe ging en tijd nodig had. Wat ik niet had gezegd, dat ik bij Platan. https://platantata.hu/platan-bisztro/ had gereserveerd voor de lunch. Jan en ik hebben t restaurant zien vestigen en groeien. We aten er vaak en graag. Ik ben op maandag (!) spontaan voor lunch ernaartoe gegaan, maar was volgeboekt, en dat voor een maandagmiddag. Dus donderdag geboekt, tafel aan het water.

Wat gebeurd: In de wasserette komt Judit binnenlopen en wil mij gezelschap houden en steeds vragen wat ik nog meer ging doen. Ik wilde ook boodschappen doen,maar haar niet erbij hebben, dan reken ik weer voor 2 af. En die lunch wilde ik ook niet delen (denk dat ze er eigenlijk niet eens wil eten, te sjiek) Op gegeven moment toch maar gezegd dat ze beter naar huis kon gaan, ik nog een machine moest draaien. Goede wasserette overigens, maar als je geen Hongaars spreekt, lijkt t me lastig. Wel wat in Engels aangegeven, maar ik ben er wel mee aan t puzzelen geweest.

Gelukt, ik kon naar Platan. Wat een geweldig restaurant! Je kan er de gourmet beleving doen (2 Michelin sterren, met wijn rond de 500 euro) en gewoon a la carte lunchen. Op de foto's vooraf forel, hoofd eend, toe citroen taartje. Koffie, wijn, 50 euro. Ik vind t okee! Met de ober gekletst: de wijn was een Turay uit Baj, een naastgelegen dorp, waar ik van wist, dat ze zaterdag een doorlopende brunch serveren, van 9-20 uur met wijnproeverij. Deze wijn had ik toevallig besteld en vond t m erg lekker. De familie van de ober is eigenaar: en zo vangt een loslopende hond altijd een bot: zaterdag 11 uur zit ik daar aan de brunch.......

In de middag nog even gaan zwemmen met Judit. In het Holland park, alles was dicht verder: 10 euro entree, vind ik veel! Bijnadood ervaring gehad als je met haar meerijdt. Na het zwemmen afscheid genomen, ik was er eerlijk gezegd helemaal klaar mee.

in de avond naar Frank , op de. oprit gestaan. We kenden elkaar niet (vrienden van vrienden) maar we hebben op het terras tot in de late uurtjes gekletst en wijn gedronken, superavond gehad! Herten en vossen kwamen nog even langs geslenterd, mooie omgeving

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Ik ken die omceving wel, ik fietste daar met Jan menigkeer. Wikipedia schrijft daarover: 'Dunaszentmiklós (Duits: Niklo) is een plaats (község) en gemeente in het Hongaarse comitaat Komárom-Esztergom. Dunaszentmiklós telt 423 inwoners (2001). De naam van het dorp betekent letterlijk Donau-Sint-Nicolaas. De kerk in het dorp is gebouwd in 1911. Het dorp ligt op een hoogte van circa 200 meter in het Gerecse gebergte. Vanuit het dorp is bij helder weer zelfs het Bakony gebergte te zien en is er een mooi overzicht over de vallei van Tata. In 2003 werd in Dunaszentmiklós een vakantiepark gebouwd dat nu in bezit is van het Nederlandse Landal Greenparks'. Dat je het zo lang met Judith hebt volgehouden! Toen wij tientertijd met haar en haar voormalige partner naar de kazematten in Komarno gingen betaalden wij ook de lunch en het eten daarna. je geniet wel daar, en je hebt ook ervaren dat vrienden eigenlijk snel zijn gemaakt, afhankelijk hoe snel je op elkaars golflengte zit! Complimenten voor het wederom mooie verhaal! Wij dan vanaf dat vakantiepark naar beneden door en laaggelegen straatje met rechts hoger gelegen wijnranken en links een hoogte waarin veel toegangen tot wijnkelders in ondergebracht waren. Daarna kwam je in het dorpje zelf uit, vlak naast de kerk.

Hans Kuijpers 2024-06-07 13:21:24

Die lunch ziet er super lekker uit! En dat voor 50 euro! En morgen weer, heb je genoeg wijn ingeslagen om mee te nemen 🥳😂 En de rest van de plaatjes zegt genoeg ... prachtig omgeving!

Christine 2024-06-07 13:24:23

Heerlijk allemaal dat eten. Mooie omgeving.

Thea 2024-06-07 17:46:01

Wat weer een prachtige beleving ,en ik ben dol op je schrijf kwaliteit zo boeiend .ikzie jou nog eens een boek schrijven,talent hoor

Wijntje 2024-06-07 23:19:37

Je neemt ons helemaal mee....prachtig Ik krijg zelfs dat gevoel in mijn buik van, ik vind Judith leuk, maar nu even niet...hoe regel ik dat op een nette manier 😇

Ankie 2024-06-08 09:52:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.