Slotwoord Laos

Cambodja, Krong Stung Treng

Ik vind Laos absoluut een top land! Het is misschien wel het land waar ik het minste naar uit keek (uiteraard keek ik er wel naar uit maar de rest leek me gewoon leuker) maar ik heb het iedere dag naar m’n zin gehad. Super aardige en gastvrije mensen (je ziet ze altijd lachen), een onwijs mooi landschap, leuke activiteiten en lekker eten. Naast dat is het echt een rustig land. Dat merk je in alles; verkeer, het dagelijkse leven etc. Ik had voor Laos 2,5 week ingepland maar ben 4 weken gebleven, dat zegt wel genoeg denk ik! Wat ik ook leuk vond aan Laos is dat er een hoop dingetjes zijn die je als Westering totaal niet gewend ben. Er loopt bv onwijs veel vee op de weg, niet alleen op het platteland maar ook gewoon in steden en dorpen. Alles loopt los. Net als in Thailand heb je hier super veel zwerfhonden en katten. Ook zijn er een hoop hanen. Het maakt niet uit of je in de stad, op het platteland of op een eilandje verblijft, overal wordt je wakker van die kut hanen (maar ja als dat het ergste is). Heel veel Laotianen laten 1 of meerdere nagels lang om aan te tonen dat ze niet op het land werken. Wat ik zelf een rare gewoonte vind is dat ze hun afval verbranden. Overal waar je komt zie je kleine vuurtjes met daarop bladeren, plastic afval, hout, je kan het zo gek niet bedenken of je ziet het op z’n vuurtje liggen. Naast dat gooien ze ook onwijs vaak hun afval uit het raam van de bus of uit de boot in de rivier. Echt milieu bewust zijn ze hier niet, nee. En wat ik ook niet wist is dat monniken voor in de bus/trein/boot moeten zitten. Ik ging namelijk in een lokale bus voorin zitten maar moest een paar stoelen naar achter omdat de voorste rij voor een aantal monniken waren. Tja, dat kan ik ook niet ruiken! En wat ik ook erg leuk vind is dat (bijna) iedereen tegen elkaar gedag zegt. Maakt niet uit of je een local of een reiziger tegen komt, iedereen zegt gedag tegen elkaar. Net alsof ik in Hoogmade loop.

Na een maand alleen reizen moet ik toch wel zeggen dat het me erg goed bevalt! Als je alleen bent maak je toch veel sneller contact met andere mensen. Ik heb in de afgelopen 4 weken al zoveel vrienden gemaakt, ik sta er zelf van te kijken. Ik ben ook wel af en toe een dag of 2 alleen geweest maar dat was vaak omdat ik daar zin in had, alleen in Thakek was ik alleen omdat ik niemand kon vinden.

Ik ben 29 dagen in Laos verbleven en heb ongeveer €1.100 uitgegeven. Dit is exclusief vliegticket. Best netjes nog, al zeg ik het zelf, aangezien ik absoluut niet bespaard heb op activiteiten. Als iets mij leuk lijkt dan doe ik het gewoon ook als het wat meer kost. Je bent maar 1 x jong zeg ik altijd maar.. ;)

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Ik hoop dat je zulke mooie verslagen blijft schrijven. 't Is erg leuk om te lezen!! xx

Jannie 2016-11-09 09:19:47

Is idd heel leuk om zo met je mee te reizen..we blijven je volgen...

Anja 2016-11-09 11:24:17

Leuk zeg Chiel jou verslagen! Je kan echt merken dat je het goed naar je zin hebt. blijf schrijven want dat is erg leuk voor ons (en later ook jou weer). Veel plezier nog! gr

Anita 2016-11-09 18:34:30

Ik volg je nog steeds Giel mooie foto's

Oma 2016-11-10 08:49:45

op naar cambodja

kees 2016-11-10 20:30:20

Thanks. Komt goed!

Giellah 2016-11-11 11:49:01

Wederom prachtige verhalen

gertwim 2016-11-14 08:01:04

Bedankt!

Giellah 2016-11-17 07:26:42
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.