Daar zijn we dan

Thailand, Bangkok

Rond 12.30u lokale tijd land ik in Bangkok. Met de Skytrain en de metro ga ik alvast naar het treinstation om mijn ticket op te halen voor de treinreis naar Vientiane (Laos). Ik ga dezelfde dag namelijk gelijk door. De trein vertrekt alleen pas om 20.00u (nachttrein) en ik zat om 15.00u al op het treinstation. Even wachten dus. Wel geinig dat ik voor 65 Baht (1.65 euro) van het vliegveld naar het treinstation ben gereisd want vorig jaar toen ik met Rowdy van het vliegveld af kwam hebben we ongeveer 1500 Baht betaald voor ons eerste ritje de stad in. Dat was toen ongeveer 35 euro. Maar goed we waren voor het eerst in Thailand en stapte gelijk bij de eerste de beste (en de duurste) taxi in. In vergelijkingen met een taxi ritje in Amsterdam was dat alsnog goedkoop. Maar een ezel stoot nooit 2 keer zijn kop tegen dezelfde steen, dus heb het deze keer even anders gedaan.

Ik zal voor het gemak trouwens Rowdy bij z’n achternaam noemen (Looman). Rowie en Rowdy is een beetje verwarrend.

Voor de mensen die nog nooit in Azië zijn geweest heb ik nog een leuk fotootje. In Azië vegen mensen hun kont niet af na het poepen, ze spuiten het schoon met een zogenaamde “bum gun”. Ik heb een foto aan dit verslag toegevoegd. Bij de meeste hotels en westerse bedrijven kan je ook wel een wc rol vinden maar niet overal. Het is dus de bedoeling dat je, je ster schoont spuit met een straal water. En eerlijk gezegd went het sneller dan je denkt! Bij sommige arme gelegenheden heb je echter geen eens een bumgun. Hier vind je dan een emmer water. De bedoeling is dat je met je (linker)hand je kont schoonmaakt om je hand daarna te wassen met het water. Je doet dit met je linkerhand omdat je met de rechterhand eet. Deze manier went bij mij wat minder snel, maar goed.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Msa elchir ya Giellah ben Keis. Leuk dat je een blog bijhoudt. Voor ons allen heel plezierig om te lezen hoe het mij jou gaat en wat je zoal gezien en gedaan hebt. De bumgun. Haha. in alle islamitische landen zie je die slangen in het toilet. 'Ritueel' reinigen 😊 Met de hand is inderdaad minder. Misschien een rol toiletpapier zien te scoren? Of papieren zakdoekjes? Op naar jouw volgende verslag.

Ali 2016-10-19 20:08:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.