Etrusken, Romeinen, Longobarden, Byzantijnen en Renaissance

Italië, Viterbo

Van Montefiasco naar Viterbo

20,3 km en 294 m stijgen en 545 m dalen

Een lichte, maar mooie wandeling. Nog een keer een blik op het blauwe meer van Bolsena en dan de afdaling langs akkers en boomlaantjes de vlakte in. In de verte de zee. Een grote verrassing zijn de originele romeinse wegen waar we overheen lopen. Zoals bekend een mooi staaltje infrastructuur. Vooraf werden alle stenen, oneffenheden, boomstronken en de lagen die voor verzakking konden zorgen er door een heel legertje slaven (?) uitgehaald. Na aanleg van de diverse funderingen en verhardingen, precies 2,40 m breed, konden er de noodzakelijke legioenen overheen.

Rome is niet ver meer. We lopen nog zes dagen! Woensdag 20 oktober gaan we aankomen op het St. Pieterplein. Tot die tijd nog 3 lichtere etappes en 3 medium etappes. De laatste kamers en hotelletjes zijn gebooked. We lopen nog met een handvol andere pelgrims.

Na Montefiascone is Viterbo een nog grotere pausstad. We bezoeken er het Pausen paleis, de grote Laurens cathedraal en het pauselijk museum. Van de archeolgische kunstschatten van de Etrusken en Romeinse busten, tot byzantijnse en renaisscance schilderijen. En natuurlijk de ietwat megalomane gebouwen waarvan het vaticaan zich bediende inclusief de machtstekenen van het behoorlijk omvangrijke rijtje pausen.
Maar ook weer prachtige beeldhouwwerken in een kerkje Maria Santa Nueva. Het oude centrum van Viterbo kent prachtige middeleeuwse straatjes en onderdoorgangen. We beozeken het San Pelligrino plein. En het piazza San Jesu is ook gezellig waar we slapen in een mooi appartementje.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Prachtig zoals jullie alles beschrijven en in beeld brengen. Dat is op afstand genieten. Sterkte met de laatste etappes.

Henny 2021-10-16 08:40:17

Fan tas tisch !! ☆☆☆ Woorden schieten inmiddels te kort. Wat een ervaring

Norma 2021-10-16 15:57:29

Vandaag voor Nitish geklapt! Hij stond trots voor het Panhuys met medaille van de Spartathlon. Straks klappen we voor jullie😉

Leontien Ridder 2021-10-16 17:32:37

Prachtig die oude Romeinse weg! Veel plezier de laatste etappes.

Leontien Ridder 2021-10-16 17:34:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.