Tussen Waal en Maas, Arnhem - Nijmegen

Nederland, Arnhem

23 km en stralend weer, een lentezon met 17 graden.

Door een parkachtig landschap en een picknick in het cederbos van park Lingezegen langs Arnhem Zuid tot aan Lent. Het park is mooi vormgegeven, met fruitbomen, een breed voetpad, fiets- en renpaden over een oude kreekrug. Zelfs een voedselbos en een buitenschool.

Dan over de Waaldijk in de verte Nijmegen zien liggen. Veel fietsers en voetgangers op pad om de de eerste lentedag te vieren. We zijn op tijd en bezoeken het Valkhof museum met de topstukken van Romeins Nijmegen: een verzilverde Romeinse ruiterhelm die uit de Waal is opgevist en de bronzen portretkop van keizer Trajanus (?). Ook fijn is een kopie van de Peutingerkaart die onze reis naar Rome op de uitgerekte kaart mooi weergeeft. Verder bouwmaterialen van de Romeinen: dakpannen zo groot als tafelbladen, rioolbuizen, waterleidingen en houten funderingen. Hoogtepunt de tempel van Elst. Deze inmense tempel lag midden in het rivierengebied op een oude donk met fundamenten 23 m breed en 30 m diep. Hier zijn bijzondere offerresten gevonden van een varken-schaap-stier uit de begintijd van Trajanus Het was de grootste Gallo-Romeinse tempel ten noorden van de Alpen. Overigens zijn de resten ervan in de eeuwen erna in talloze kerken verwerkt.
Verder nog genoten van Cool Collection I, Ritme, Vorm.Blauw. waarin archeologie en kunstwerken uit verschillende perioden in verrassende combinaties getoond zijn. Bijzonder ook de indringende tentoonstelling van Ceija Stojka, geschilderde oorlogsherinneringen van een roma meisje dat drie concentratiekampen meemaakte. Nog tot half juni te zien.

We mogen logeren bij neef Martijn. Eten een hapje met onze vrienden Carla en Seet in de stad.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Fijn die reconstructies! Dan kan ik me beter voorstellen hoe het geweest zal zijn. Die keizer Trajanus had heel wat in zijn mars. Het bronzen masker is prachtig! Leuk om zo mee te reizen. Ik ken Berg en Dal natuurlijk, maar dan door geo-ogen gezien: een prachtige stuwwal.

Carla 2019-04-08 08:17:50
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.