17 juli van Reinsfeld naar Otzenhausen, 20 km, 280 m stijgen
Via een fietspad langs een voormalig spoortje lopen we riant 7 km naar Hermeskeil. Het spoorlijntje kent een Wehrmacht SS verleden. In de buurt werden velen in het SS kamp / KZ kamp Hinzert te werk gesteld.
Een archeologisch team van de Johannes Gutenberg Universiteit heeft in de omgeving van het Duitse dorpje Hermeskeil het tot op heden oudst bekende Romeinse legerkamp van Duitsland ontdekt. De militaire fortificatie in het Rijnland werd aangelegd tijdens de veroveringen van Caesar omstreeks 50 voor Christus. Op het terrein ontdekten de archeologen onder meer een groot aantal nagels van Romeinse sandalen die tijdens het marcheren waren losgeraakt. Op basis van de vorm en omvang van deze schoennagels konden zij vaststellen dat deze stamden uit de periode van de Gallische Oorlog van Julius Caesar, die plaatsvond tussen 58 en 51 voor Christus. Deze datering werd later bevestigd door de vondst van een aantal aardewerken scherven.
We kijken terug op de Rothekopf, de hoge top van het Hochwald van gisteren. Vandaag een rustige dag. Met de jaarmarkt in Hermeskeil en 2 stucken taart. Een verkoelend bos. De hele dag zon en de temperaturen lopen op naar de 26 graden.
Naar Nonnweiler door het bos met aan het eind een Kneip voetenbad voor de wandelaar. De keltische ringwal ligt boven op de top, maar vanwege de ruhe tag laten we deze mooi links liggen, maar buigen we deze wel respectvol toe. 's Avonds overnachten we in een vreemde binnenkamer annex landesheim aan een drukke uitvalswegweg. Maar er is gelukkig wel ijs.
Geschreven door Gemmas.reisdagboek