Heenreis met hittegolf

Nederland, De Bilt

Heenreis Les Bouleaux Vilsberg 5 Rue de Trois Journeaux

We reizen in twee dagen naar Zwitserland, Basel. Het eindpunt van onze Romeroute in 2019 en het beginpunt van het vervolg van onze Romereis. Dit jaar staat Zwitserland op het programma. Corona en het werk in de bakkerij van Marleen heeft een paar veranderingen in de organisatie van de reis gebracht. We kunnen wat minder lang, 3 weken en we willen met de auto en onze nieuwe klapwagen. De klapwagen is een echte vouwwagen. Een Combicamp, een Deens product met Nederlandse De Waard technologie. Het wagentje rijdt licht, heeft een luxe slaapcabine met lattenbodem, net een lodge. Hiermee kunnen we beter organiseren waar we slapen, lopen en verblijven. En mocht het nodig zijn - de plannen veranderen.

De tussenstop in de Franse Vogezen op camping Les Bouleaux in Vilsberg bevalt goed. Het landschap en de dorpen in de Vogezen en de Elsaz zijn aantrekkelijk. Het is rustig op de weg.

En het is weer heet, 35 graden. We vertrekken net aan het begin van een europese hittegolf.
 

ViaGottardo deel II van de reis naar Rome


ViaGottardo wordt door Schweiz Mobil gepresenteerd als een cultuurweg temidden van geschiedenis, mythe en echte verkeerswegen. Schweizmobil kent 7 national langeafstandswandelroutes door Zwitserland. Via www.schweizmobil.ch uitstekend gedocumenteerd met een app, digitale kaarten en verbindingen met het openbaar vervoer van de SBB (trein, bus en boot). Bovendien heeft een team van historici en cultuurhistorici gewerkt aan de gidsen over de routes.

De ViaGottardo, van Basel via Olten naar Luzern, dan over de Gotthardpas naar Lugano en Chiasso. Het gaat om een lange afstandswandelroute van grens tot grens over de resten van oude routes door Zwitserland. Overigens, nu is de betekenis van de transietroute A2 over de Alpen van een veel grotere omvang en betekenis dan dat was in de middeleeuwen.

Een belangrijke jaartal is 1830 toen de postkoetsverbinding over de Gotthardpas werd geopend. En 1880 toen de Gotthardtunnel als verbinding van de spoorwegen tussen ItaIië en Zwitserland werd aangelegd. Omdat Zwitserland als land in 1848 werd gesticht kreeg de Gotthard verbinding hiermee een extra nationale betekenis.

Voor ons de kortste route om onze voetreis naar Rome te vervolgen.


Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Lieve meiden, heel veel plezier en succes met dit nieuwe avontuur!!

Carla Konsten 2020-08-15 22:29:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.