Maandag 29 april, 30 km Sittard - Valkenburg, klooster Regina Pacis
De dag begint stralend en zo blijft het de hele dag. Een paar wolkenvelden in de middag. Onze eerste dag in korte mouw. Marleen met hoed, sjaal en zonnebril.
De Kollenberg achter Sittard opent direct het panorama op de heuvels van Limburg. Vanaf nu verlaten we de vlaktes, het Nederlandse rivieren landschap inclusief de beekdalen van De Roerstreek. Nog even de blik vanaf de hoogte op DSM, gestoom en gepiep. Maar verder een van de mooiere dagparcoursen van het Pieterpad. Hellingbos in fel en pril groen en mooie akkers en velden wisselen elkaar af. We passeren Puth met een markante kerktoren en doorkruisen het schilderachtige boerderijdorp Terstraten. We lunchen er, yoghurt, vers bruin pittenbrood en schwarzwalder schinken. Dat smaakt erg goed.
Net voor Valkenburg verlaten we het Pieterpad en stappen over op het Krijtlandpad. Door Valkenburg, met heel veel mensen, op naar het klooster.
Om kwart over vijf komen we er aan. Het klooster van de zusters Regina Pacis. Redelijk bezweet. Onze gastenzuster, een Argentijnse, gaf ons 2 sleutels mee voor onze kamers. Ieder een eigen bed, tafel en zitstoel met voetenbank en een prima douche. 10 minuten later zitten we in de vesper dienst. Wij mogen vanachter een zijkapel achter de tralies de kerk in kijken. De nonnen zingen, maar blijven voor ons grotendeels verborgen. Het is een contemplatieve orde, ze zitten achter slot. De conversaties gaan letterljk vanachter een metalen hekje. Samen met 7 zusters uit Argentie verzorgen deze jongere zusters de 6 wat oudere zusters van Regina Pacis, nu ze slecht ter been zijn. Met cup a soup en stoere boterhammen met kaas en worst vullen wij onze brandstoffen aan. De rest van de avond is het lekker stil in het gebouw. Daar genieten we best van.
Geschreven door Gemmas.reisdagboek