Een tijdreis en hulp aan de gemeente Riva San Vitale

Zwitserland, Brusino Arsizio

Brusino Arsizo tot Mendrisio 13, 8 km, 4 hr 200 m stijgen en 620 m dalen


Een topper deze dag. Voor iedereen ook een aanrader. Met de bus vertrekken we vanuit Capolago aan het zuidelijk deel van het meer van Lugano. Met een perfecte aansluiting op de funivia naar Serpiano op de Monte San Giorgio 700 m hoogte. Laat de lift naar monte generoso liggen. Bijgaande prachtige uitzichten op het meer van Lugano, op Morcote onder het genot van een kopje koffie zijn allemaal te zien vanaf de Monte San Giorgo. Zo de dag beginnen. En dan langzaam dalend en stijgend in een lommerrijk bos met leuke geologische uitleg. En dan in het dorp Meride in het mooiste geologische museum ooit terecht komen. De Triaslagen in de ondergrond hebben fossielen van prachtige reptielen en vissen van 200 miljoen jaar oud bewaard. In het museum zijn met virtual reality, films, en ouderwetse vitrines deze wonderschone skeletten tot leven gebracht. Helder in de context met geologische dwarsdoorsnedes en prachtige projecties. Universiteiten van zurich en Milaan doen hier nog ieder jaar veldwerk en halen de mooiste fossielen naar boven. Dit alles op nog geen 2 km van De A2. Afslag Mendrisio. Doen. In het dorp Meride is het lekker eten en drinken.

Tot slot zochten wij een rustig plekje aan het meer voor de nazit. Dat vonden we Riva San Vitale. Marleen bezocht het gemeentehuis aldaar voor een stempel. In de ambtenarenkamer aldaar was een ondernemer lang en hard aan het uitrazen tegen 4 brave ambtenaren. Niemand greep in. Dus dacht Marleen, kom laat ik eens naar binnen gaan en om een stempel vragen. Als een engel uit de hemel werd deze interventie door de ambtenaren begroet en verbluft kreeg Marleen haar stempel.
Hulde voor deze dappere Nederlandse pelgrim.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Schitterende fossielen! Ik zie het al, het bijna-geologen (edoch Hakkers) hart gaat sneller kloppen!

Julie 2020-08-28 14:41:40
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.