Dinteldag - reparatiedag

Nederland, Sasdijk

Vandaag de dag doorgebracht op de haven. Uitslapen en alles gereedmaken voor de schroefvervanging van vanmiddag. Kennelijk huilt heel Nederland met ons mee want het komt met bakken uit de lucht. Hopen dat het straks iets opklaart. Inmiddels heeft mijn iPad weer de brui gegeven aan een GPS doorgifte waardoor mijn Navionics waardeloos is geworden. "Drie keer is scheepsrecht" denk ik weer.

Er staat een stevige wind en we denken na over hoe wij de boot zonder schroef de box uit varen. Met de kennis en kunde die er is van Piet en Jan moet dit lukken. Piet komt langszij en knoopt zich aan ons vast. Als een krab kruipen we overdwars de haven uit. Aan de overkant nog een paar sterke stuntjes uitgehaald maar die bewaren we voor later. Uiteindelijk ligt de Vic’s Blue in de banden. Hijsen maar!!!

De foto’s spreken boekdelen en dus doe ik dat niet, maar om 15:30 uur kiezen we vaart richting het Volkerak. We gaan! De vakantie begint.

Te vroeg gejuicht.

Onze aandacht wordt net na de Mandersluis getrokken door zwaaiende mannen met reddingsvesten . “Jan, Jan, kun jij ons slepen naar de haven. Onze motor is stuk.” Het lijkt wel 27 keer is scheepsrecht!

We laten ons lid van De Dintel niet alleen staan met z’n bemanning en samen met Piet treden we op als ANWB Alarmcentrale en slepen we hem naar de haven. We draaien meteen om en kiezen snel het ruime sop. Wegwezen hier voordat iemand weer op een idee komt.

Buiten staat een stevige 20 knopen wind en dat maakt veel goed, hoewel Jan voor het eerst liever op de motor wil varen. Wat wil je met zo’n gouden schroef. We besluiten naar de Roompot te varen en daar te koken. Tijdens de maaltijd wordt het plan de campagne besproken. We gaan onze verloren tijd inhalen. Hoe? Dat weet ik inmiddels al wel maar dat lezen jullie later.

Het gaat hier fantastisch. Greetz Dick

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Dan hebben jullie toch razendsnel je tijd ingehaald. Wij liggen in Dover en zagen jullie om ca 17.00 uur Bst (13 juli) op Ais langskomen. Succes verder. Groetjes Vera en Gerard.

Gerard 2019-07-13 19:54:18

Die schroef.... gold finger... Sail on, sailormen!

Monique 2019-07-13 21:22:31
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.