Het is een tamelijk rustige ochtend. Na het ontbijt pakken we in en zijn we weer op weg naar de eerste camping in Denemarken. Het verkeer gaat vlot. Eens over de grens verlaten we de autostrand. De banen lijken wel eindeloos lang.
We komen om 13u al aan op de camping. We installeren de caravan. Picknicken ons voorzien middag eten en beslissen boodschappen voor het avondeten te gaan doen. Gezien dit nabij een toeristische trekpleister is, houden we even halt. We beklimmen de Marsk Tower.
Het is een 25 meter hoge uitkijktoren. De unieke constructie van de toren is gebaseerd op de natuur en het menselijk DNA. Hij steekt in totaal 36 meter boven de zeespiegel uit, waardoor de spiraalvormige toren van lange afstand is te zien.
Met een unieke locatie in Hjemsted bij het stadje Skærbæk,heb je vanaf de Marsk Tower uitzicht op het drasland en het Nationaal Park Waddenzee, dat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat. Het gebied staat bekend om zijn unieke natuur en spectaculaire dierenleven. Bij goed weer kun je vanaf het grote uitkijkplatform helemaal naar Esbjerg, Sylt en Rømø kijken.
De tweede belevenis is de winkel. We kiezen niet voor een discounter. Maar volgens de app voor eentje met een top slager. Ojee, ligt het aan het feit dat het zondag is en al namiddag of zijn wij zo verwend met verse beenhouwer, een colruyt of een jumbo? Amper Bbq vlees, een hamburger voor een broodje hamburger is ver zoek,... Jan ergert zich blauw. En ik vraag me af hoe Evy dit doet met Olivier zijn allergie in een vreemd land... Uiteindelijk blijkt ons gekozen bbq vleesje wel lekker te zijn.
Geschreven door Zomervakantie2022JDM