Haven van Rotterdam

Nederland, Oud-Beijerland

Stress... op vakantie... strak schema vandaag: op tijd vertrekken is de boodschap: om 9u zaten we in de auto richting vertrekplaats met de fiets. Weer een ervaring opdoen: met de auto op de overzet. Zelfs op dat ministuk en in de auto draait de maag weer om... onvoorstelbaar...

Dan ongeveer 27km fietsen naar de haven van Rotterdam. Dit is de grootste van Europa. Maasvlakte 1 bestaat al langer. Maasvlakte 2 hebben ze vanaf 2008 tot 2013 gecreëerd. Hiervoor moesten ze een deel van de zee droog leggen.

Hopelijk zijn we tijdig daar en kunnen we nog een busticket voor de begeleide toer bemachtigen. Jantje heeft de combitoer van eerst met bus en dan met de boot niet gepland gezien de bootrit meer dan 1u duurt.

Yes, missie volbracht: ruim op tijd aan futureland en er is nog plaats op de bus!
De bus brengt ons in eerste instantie bij het fabriek dat windmolens op maat maakt. Gezien het zondag is mogen we het bedrijventerrein zelfs even op (maar geen foto's maken). Wouw wat zijn de buizen immens groot en lang. Vervolgens passeren we langs enkele windmolens waarbij een vogelradar staat. Deze radar registreert de vluchtroutes van vogels. Op basis van deze gegevens laat men soms de wieken trager draaien of legt men ze zelfs stil.
We komen ook voorbij de "piramide" van Nederland. Onder deze grasberg ligt eigelijk afval opgeslagen. Men zoekt nog een manier om deze te laten "vergaan". We zien ook opslagsilo's van stookolie, we zien hoe containerschepen worden uitgeladen. En de containers worden geplaatst op een kar op 4 wielen dat zelfs zonder chauffeur rijdt via een vaste route.
Een groot containerschip kan tot 20 000 containers vervoeren met max 19 personeelsleden aan boort.
Ook de grootste opslagruimte van Canon (printers enz) passeren we. En zo veel meer bedrijven.
Na de bustoer hervatten we de fietstocht (32 km). Onderweg pikken we een ijsje mee. Het is de vakantie van smaken uitproberen. Vandaag mojito (fluogroen) met limoncello (flougeel). Eens gewoon aan de smaak van munt in ijs, is ie best lekker.
Daarna is het lokale biertje aan de beurt. Dit hebben we genuttigd in taverne " 't kont van 't paard". Voor de eerste keer zien we zoveel Nederlandse (maar ook buitenlandse) bieren op 1 kaart.
Het laatste deel van de fietstoer wordt hilarisch ingezet: Jan keert ineens om omdat hij een "vrijpaal" gezien heeft. Het blijkt uiteindelijk een grenspaal te zijn van een dorp.
Morgen al helaas de laatste dag...

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.