Lahemaa national park

Estland, Harju County

Na een dag stad weer naar de natuur. Ten oosten van Talinn ligt Lahemaa national park.
Hier gaan we een mooie hike maken bij de ‘bogs’. Bogs zijn een soort uithollingen in het landschap waarin het water zich verzamelt waardoor het zich ontwikkelt tot moeras.

Gisteren al wat onderzoek in de boeken en op internet gedaan. Ook geluisterd naar de Nederlandse buren op de camping: je moet je heel goed inpakken en sprayen tegen de muggen en dazen.
Nu nog de plek waar we gaan wandelen. ‘Vira bog’ schijnt heel mooi te maar het kan hier ook druk zijn. We hebben daar eerst wel even gekeken. Maar je hoorde daar de snelweg én er arriveerde net een bus met toeristen. We stapten dus weer in voor de tweede optie: de Majakivi trail. Een goede keus! Een hele mooie route door de bossen en het moerasgebied. Op de route ligt ook de majakavi; een hele grote rots van 7 meter hoog en 32 meter omtrek. Eén heerlijke wandeling en geen last van insecten. Hierna nog kort naar een oude, verlaten onderzeeboothaven van de Sovjets, die in 1990 verlaten is.

Daarna doorgereden naar een camping, aan de andere kant van de baai. Hier hebben we een prachtig plekje met uitzicht op de zee. (Deze is trouwens veel minder zout dan de Noordzee).
Wat boffen we weer.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Alle ontdekkingen zijn indrukwekkend en we genieten mee vanuit een luie stoel

Pe/A 2024-08-09 22:45:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.