Vanmorgen ging om 06:00 de wekker. Want om 6:30 werden we opgehaald voor onze trip naar klein Curaçao. De boot vertrok om 07:00, en terwijl we aan boord zaten, kwam de zon op. Normaal kunnen er zo’n 150 mensen mee op de boot. In verband met COVID mag maar de helft mee, maar dat haalden we niet. Er zaten 50 man aan boord. Wij vonden dat niet erg, want hierdoor is er ruimte genoeg. Op de heen weg is de zee wat onstuimiger omdat je tegen de golfrichting invaart. Wij waren boven gaan zitten, vlak achter de stuurman. Het ging inderdaad flink op en neer, maar wij, en volgens mij niemand, werd zeeziek. Onderweg zagen we enkele vliegende vissen. Bij de eerste vliegende vis dacht Marieke dat het een vogeltje was maar toen het tweede vogeltje in de zee stortte had ze door dat het om vliegende vissen ging. Na lang turen zag ik er ook enkele.
Na een boottocht van 1 1/2 uur kwamen we bij het eiland met de prachtige witte stranden en de oude vuurtoren en scheepswrakken. We hadden een mooi plekje op ligbedjes, onder zo’n rieten parasol. Ik wilde nu wel gaan snorkelen, maar Marieke stelde voor om naar de vuurtoren te wandelen, nu het nog niet zo heet was, dat bleek een heel goede keuze. Niet alleen vanwege de temperatuur, maar vooral ook omdat wij nu een van de eersten waren die die kant op gingen. Later werd het veel drukker, ook omdat er andere boten op het eiland aankwamen. Catamarans, veelal. Wij hadden voor onze boot gekozen, omdat deze dus op het eiland ook voorzieningen heeft, zoals bedjes, een toilet, zoetwater douche e.d. Daar hadden we geen spijt van. Tip voor Ben en Mieke: the Mermaid.
De wandeling was prachtig. Kijk maar naar de foto’s. Aan de andere kant van het eiland liggen ook nog scheepswrakken en is ook het strand waar schildpadden hun eieren leggen. De plekken worden aangegeven, zodat je dit niet verstoort.
Tussen de middag was er een goed verzorgde lunch BBQ. Onder onze parasol lag ook een jong stel uit Maastricht, waar we gezellig mee hebben gekletst. Natuurlijk ook lekker gesnorkeld. Vooral ook leuk om de vissen te voeren met wat brood; dan krioelt het om je heen. Op het strand zijn verder nog veel mooikleurige hagedissen te zien, veel heremietkreeften. En ook wel wat vogeltjes. De dag vloog zo voorbij. Rond 15:30 gingen we weer aan boord om de terugreis in te zetten. Deze zou minder bonkig worden, maar wij merkten niet zo heel veel verschil.
Aan het einde van de dag nog even naar het Jan Thiel strand gereden om te genieten van een mooie zonsondergang.
Eenmaal terug in de B&B hoorden we gelukkig dat Tim nu negatief getest is en hij en Meghan morgen weer terug kunnen vliegen. Mark appte dat hij thuis juist in quarantaine zit, omdat hij afgelopen weekend positief bleek.
Met Peter lukte het om nog even te FaceTime, maar helaas is internet hier heel slecht en wisselvallig. Het lukt maar telkens heel kort. We hopen dat dit op het volgende adres weer een stuk beter is.
Hier op het eiland lopen de cijfers op. We genieten volop van wat mogelijk is, maar kijken wel goed uit en houden afstand en aan de regels.
Geschreven door Ruudenmarieke.op.pad