Vrijdag 31-1-2025
Vandaag gingen we eerst kijken in César Manrique zijn laatste grote project nl. "Jardin de Cactus".
De supergrote 4m hoge cactusboom voor de deur van de Cactus tuin was een kunstwerk van metaal.
In het park herkende je meteen Manriques bouw / interieur stijl en kunstwerken. Hij ontwierp de tuin als een amfitheater waarboven een graan molen torent, die nog volledig in tact is.
Er staan hier zo'n 4500 cactussen van 500 verschillende soorten en van 5 continenten, volgens de video aldaar. Het wordt beschouwd als een van de belangrijkste cactus tuinen ter wereld.
Van de verschillende natuurlijke rotsen waren beeldhouwwerken gemaakt.
Menig uurtje hebben we hier doorgebracht, al dreigde het iedere keer te gaan regenen wat toch niet gebeurde. Het was wel zwaar bewolkt, 18 gr. en er stond erg veel wind.
We reden door naar Arrecife, sinds 1852 de de hoofdstad van het eiland.. Het is de enige stad op Lanzarote waar hoogbouw is en waarvan de bewoners vooral oorspronkelijke eilandbewoners zijn.
We gingen naar een "open mall", een groot winkelcentrum van 4 verdiepingen die allemaal open waren d.w.z. overal kon je naar boven in de lucht kijken, niets was geheel overdekt. Het was er druk en gezellig.
Heel apart is het feit dat er midden in het centrum van de stad een strand en een lagune (soort van haventje) ligt waar kleine, kleurrijke bootjes en kano's varen. In één van de restaurantje aan het water hebben we buiten, naast een vuurfakkel ( voor licht en warmte) een heerlijke vissoep en een burger gegeten.
Geschreven door Nog.geen.heimwee