Jardin de Cactus en Arrecife

Spanje, Tías

Vrijdag 31-1-2025
Vandaag gingen we eerst kijken in César Manrique zijn laatste grote project nl. "Jardin de Cactus".
De supergrote 4m hoge cactusboom voor de deur van de Cactus tuin was een kunstwerk van metaal.
In het park herkende je meteen Manriques bouw / interieur stijl en kunstwerken. Hij ontwierp de tuin als een amfitheater waarboven een graan molen torent, die nog volledig in tact is.
Er staan hier zo'n 4500 cactussen van 500 verschillende soorten en van 5 continenten, volgens de video aldaar. Het wordt beschouwd als een van de belangrijkste cactus tuinen ter wereld.
Van de verschillende natuurlijke rotsen waren beeldhouwwerken gemaakt.
Menig uurtje hebben we hier doorgebracht, al dreigde het iedere keer te gaan regenen wat toch niet gebeurde. Het was wel zwaar bewolkt, 18 gr. en er stond erg veel wind.
We reden door naar Arrecife, sinds 1852 de de hoofdstad van het eiland.. Het is de enige stad op Lanzarote waar hoogbouw is en waarvan de bewoners vooral oorspronkelijke eilandbewoners zijn.
We gingen naar een "open mall", een groot winkelcentrum van 4 verdiepingen die allemaal open waren d.w.z. overal kon je naar boven in de lucht kijken, niets was geheel overdekt. Het was er druk en gezellig.
Heel apart is het feit dat er midden in het centrum van de stad een strand en een lagune (soort van haventje) ligt waar kleine, kleurrijke bootjes en kano's varen. In één van de restaurantje aan het water hebben we buiten, naast een vuurfakkel ( voor licht en warmte) een heerlijke vissoep en een burger gegeten.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat maken jullie samen toch prachtige herinneringen!

Carolien 2025-02-01 10:43:54

Wat bijzonder weer.. hoop dat Ben zich niet aan een cactus heeft geprikt😃

Monique 2025-02-01 11:02:02

Mooie momenten voor jullie samen💞

Paula 2025-02-01 11:02:32

Weer een gezellige dag gehad! Xxx

Yvonne 2025-02-01 12:43:24
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.