Vandaag 68 km en 244 hm
Totaal 733 km en 9503 hm
We zijn weer vertrokken. De darmen van Lucie zijn gekalmeerd en de benen wilden niks liever dan trappen.
Uit Sarajevo fietsen is opletten geblazen. De eerste kilometers netjes tussen de tramsporen blijven, en niet er in natuurlijk. En dan zowaar fietspaden! Maar die stoppen telkens 10 meter voor een kruispunt en herbeginnen 10 meter erna. Trek uw plan dus. We namen het voetpad 🤪.
Eens buiten het drukkere centrum, rustig baantje naast een spoorlijn. Plots einde baantje. Fiets opnemen, over de sporen stappen en verder over een grindweg... Maar alles komt altijd weer goed 🙂.
Vandaag wouden we extra waakzaam zijn en vermijden dat we zonder drinken zouden vallen, zeker na de darmperikelen en ook omdat het al snel boven de 30° was. Maar gelukkig waren er op onze iets te drukke weg veel kraampjes met groenten en fruit, bars en winkeltjes.
En zo stopten we niets vermoedend na een dik uur aan een kleine "Market" om een fles water te kopen. Komt de winkelier, een man van rond de 60, geïnteresseerd naar buiten om ons welkom te heten. Hij sprak of verstond geen woord Engels. En toch konden we begrijpen wat hij in zijn eigen taal wou zeggen. Verdriet en pijn om wat in zijn mooi land gebeurd is. Het trauma van de oorlog nog zichtbaar in zijn ogen. Woorden als "nationalizm" verstaan we ook, en gebaren dat ze je alles afgepakt hebben. Zijn boodschap was duidelijk, en trof ons... Maar zijn ogen glinsterden als we ons verhaal probeerden te doen. Hij begreep van waar we kwamen en waar we naartoe gingen, en dat maakte hem duidelijk blij. We zijn een aantal kilometers stil gebleven na deze weeral pakkende ontmoeting...
Er zijn aan de gebouwen nog weinig sporen te merken van de oorlog. Soms nog wat kogelgaten. Er is veel nieuwbouw ook, en oudere gebouwen werden hersteld en kregen een nieuwe buitenlaag.
Het landschap vandaag was iets tussen de Ardennen en de Vogezen, hoe verder weg van Sarajevo, hoe smaller de vallei. We zijn natuurlijk op dat vlak al rotverwend geweest de voorbije dagen.
Om 13u zijn we al aangekomen in ons hotel van vandaag. Spiksplinternieuw, nog maar 2 weken open, zou bij ons 5 sterren zijn. Hier betalen we 51€ voor ons 2, ontbijt inbegrepen. Tijd voor een siësta dus en de rit van morgen voorbereiden. Die belooft heel mooi te worden, en ook wat zwaarder dan vandaag. We houden jullie natuurlijk op de hoogte.
Geschreven door Lucie-en-guy.op.reis