Dag 1Porto -Amorosa

Portugal, Viana do Castelo

83 km
Dag allen, jullie vragen zich wellicht al de hele dag af of we onze fietsen veilig en wel in Porto hebben gekregen πŸ˜€. Ja dus!!
In de luchthaven was er zelfs een plaats voorzien waar je je fiets kan monteren. Het ging super vlot en eenmaal de fietstassen klaar waren, gingen we richting centrum Porto voor onze eerste overnachting.
Uiteraard waren we onmiddellijk gecharmeerd door deze bruisende stad met zijn talrijke gezellige terrasjes en zijn huizen die tegen de bergwand plakken hoog boven de machtige Douro rivier.
Na lokale hapjes en uiteraard lekkere porto....bedtime.
Vandaag was het dan echt zo ver!! De eerste fietsdag van ons avontuur. Eerst nog eens een tourtje in Porto zelf gedaan om dan de kust te volgen naar het noorden, richting Santiago de Compostella. We zijn nu officieel pelgrims, dat bewijst ons boekje waar we stempels in gaan verzamelen. En de hele dag lang kwamen we andere pelgrims tegen op onze route, voornamelijk wandelaars. Geef ons maar de fiets!
Al van de eerste dag hebben we enkele principes van ons overboord moeten gooien:
  • principe 1: "geen of weinig kasseien " werd: bijna de hele dag kassei!!!πŸ«₯. Blijkbaar zijn de oude pelgrimswegen zo.....
  • principe 2: "zeker geen off road" met onze verwende fietsjes werd "stukken te voet door het mul zand ". Heeft er iemand van ons dan gevloekt? πŸ˜‡
  • principe 3 "overdag eten we enkel fruit en koeken " werd: onmogelijk om voorbij die gezellige terrasjes te fietsen waar de geur van sardientjes op de barbecue je uitnodigt tot een noodzakelijke stop πŸ˜„
Soit, onze eerste fietsdag was zwaarder dan gedacht door de slechte wegen en vooral door de wind die de hele dag uit het noorden kwam!!! Een hele dag stoempen dus.
Maar!!! We zijn zo blij dat we begonnen zijn aan onze reis. En we genieten. Des te meer omdat we beseffen dat het geluk snel kan keren. Vandaag exact één jaar geleden kregen we het slechte nieuws van de tumor in de borst. En zie!!! Een jaar later 😍.
Morgen rijden we verder.
Até amanhã

Ps op de laatste foto is Guy tussen afval op zoek naar....iets om ervoor te zorgen dat de fietstassen minder wiebelen. En het is gelukt πŸ˜‰

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Super om te lezen. Ik volg jullie mee via de blog en zal met spanning afwachten op de nieuwe vlogs. Fiets voorzichtig en geniet van jullie avontuur. Kusjes, Eline xx

Eline 2023-07-01 20:32:53

Hahaha, groot gelijk om die principes overboord te gooien! Goede rit vandaag!

Martine 2023-07-02 09:16:06

Na al die kasseien fietsen jullie met 2 vingers in de neus vlotjes de kasseistroken op weg naar Roubaix! :)

Ellen Stook 2023-07-02 20:54:02

Er zullen nog "hobbeltjes" volgen!

Jos 2023-07-02 22:13:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.