Vandaag: 89 km
Totaal: 929 km.
We waren onder de indruk van Burgos. Wat een indrukwekkende en aangename stad!! Blij dat we dit 'omwegje' gemaakt hebben.
De charme en het mooie van de stad stond in schril contrast met de señora van onze hostal. Toen we gisteravond toekwamen en ik vroeg of de fietsen veilig konden weggezet worden, werd ze helemaal hysterisch en vroeg ze wat mijn probleem was. Ik probeerde haar rustig uit te leggen dat we graag zeker zijn dat onze fietsen op een veilige plaats staan maar zij begon daar een tirade! Dit tot groot jolijt van de mensen op haar terras die ons veel goede moed wensten. ☺️. Enfin, een stevige mansmens is tussen gekomen en heeft de fietsen ergens in een kelder gezet. Denken we toch, want we mochten niet mee. Onze Tony en Stella zijn hier wel onze trouwe metgezellen die we moeten soigneren, dus onze bezorgdheid was volledig terecht. Dat vond het hele terras ook. Voilà.
Enfin, we gingen ervan uit dat de señora een beetje veel 'estress' had door de warmte en haar bomvolle bar. Een nachtje rust zou haar ook wel deugd doen.
Wij hebben dus onze avond goed doorgebracht in Burgos (zie verslag gisteren) en deze morgen gingen we vol goede moed naar de bar om 7u30 voor het ontbijt, zoals gisteren afgesproken.
Bar was nog gesloten en om iets voor 8u kwam ons madammetje er aan.... Haar humeur was nog even slecht, we kregen een stuk toast naar ons toegeworpen en ons tweede tas koffie moesten we extra bijbetalen. Maar onze fietsen zijn content uit de frisse kelder gekomen, dus wij snel weg. De señora heeft zichzelf geforceerd met een glimlach toen we doorgingen. Ik denk dat ze bij Booking even gaan slikken als ze de review van Guy gaan lezen...🤭
We waren vroeg weg, nog in de friste van de ochtend. Dus zijn we even naar boven, naar de burcht van Burgos gereden. Dit was een tip van Hankie en een beklimming, dat laten wij niet liggen, strevers als we zijn. Maar we hadden wel een fantastisch uitzicht over de stad.
Na Burgos (dat is een leuke fiets-stad in wording trouwens) ging onze rit verder naar het oosten, nog via de Sweerman route die we aan het volgen zijn. Dit is onze laatste dag op deze route naar het oosten, trouwens. De laatste 20 km zijn we al afgebogen naar het noorden want op donderdagavond moeten we in Bilbao zijn, maar daarover later meer.
Onze rit leidde ons ook vandaag weer via rustige wegen langs mooie oude dorpjes. De mensen die we vandaag tegenkwamen hebben ruimschoots de hostal señora gecompenseerd. Zoals de (knappe) barman die een leuke boodschap in mijn koffie schreef (zie foto), of het oude mannetje dat, toen we even stopten aan een kruispunt, ons kwam zeggen dat we met deze hitte niet mochten treuzelen. We mochten wel pas doorrijden nadat hij ons heel zijn leven verteld had 😉. Maar we genieten zo van die leuke onvoorziene momentjes.
Het landschap vandaag was weer anders, goudgele graanvelden, ruwe heuvels maar de regio blijft ons verrassen.
Vandaag was het ons logement dat onze route bepaald heeft. Zoals gezegd moeten we vanaf nu naar het noorden maar er zijn niet zoveel logementen. Maar we zijn terecht gekomen in iets bijzonders!!!! Een oud paleis van een bisschop dat een heel sympathiek koppel omgevormd heeft tot logies. In een dorp waar ruïnes staan, maar wij mogen even bisschoppelijke weelde ervaren. En Spaanse gastvrijheid en vriendelijkheid.
We zijn nog steeds gelukkig, beste mensen. Bijzonder gelukkig 😍.
Hasta mañana.
Geschreven door Lucie-en-guy.op.reis