Op de één of andere manier is het lot mij wederom zeer gunstig gestemd. Ik heb namelijk de kamer weten te bemachtigen die het dichtst bij de keuken zit. Dat wil zeggen 5 meter. In die geweldige keuken ziet het eruit als een restaurant, met shaving dishes, tosti-apparaat, alle sauzen die je je maar kunt wensen, een saladebar, brood, noodles, gekoeld fruit, cupcakes, brownies en zelfs appel- en sinaasappelsap kun je hier onbeperkt pakken. Daar wordt ik natuurlijk ontzettend vrolijk van. Levensbehoefte nummer één is in elk geval ruim voldoende voorzien.
Goed, hoe begon deze verhuizingsdag? Vroeg opstaan, laatste wasje doen, spullen inpakken en de laatste klusjes voor mijn baas doen. Dit warhoofd legde overigens 350 dollar in cash voor mij op tafel, als verdiensten voor de afgelopen week. Heb hem er toch maar even aan herinnerd dat hij mij al had betaald voor de afgelopen week. (Misschien heb ik hierdoor wel het lot goed gezind wat betreft de kamer, karma!)
Vervolgens gingen we naar de stad, ik in zijn auto en hij in z'n truck met 2 knollen achterin. Dit weekend was er namelijk een groot campdrafting evenement in Katherine. Campdrafting is een sport waar ze hier helemaal gek op zijn. De bedoeling is dat je, al zittend op je knol, een wilde koe naar een ander weiland begeleidt in de snelste tijd. Ik heb m'n baas nog even geholpen met het kamp opzetten daar en met een gemaakte glimlach toegezegd dat ik heus wel de paardentrailer wou uitmesten. Eenmaal schoongemaakt toverderde mijn baas deze trailer om tot een woongedeelte met 2persoonsbed en keuken en douche, aardig mooi!
Toen kwam het telefoontje dat de kokkin van het Flying Fox Station, waar ik momenteel verblijf, was aangekomen in de stad en klaar was om mij op te pikken. Een mollige tante die eruit ziet alsof ze goed kan koken! Hele aardige vrouw. Nog even in Katherine gekeken naar een auto die ik eventueel wou kopen maar dat was niet wat. Op naar het station dus! 220 kilometer oostwaarts gereden en we waren er.
Op het eerste gezicht leek het erg op een soort kamp. Met allemaal tijdelijke keten waarin per keet 4 unit zijn gebouwd. Toen ik de keuken overigens had gezien was ik al om: hier wordt goed voor de werknemers gezorgt! De kokkin (genaamd Rowan) vroeg of ik een kamer wou verderop met hoog slangengehalte of een kamer vlakbij de keuken. Natuurlijk die bij de keuken... Is dat een vraag?
Mijn kamer is perfect. Een opgemaakt bed met 2 handdoeken en 2 zeepjes erop, airco, een aparte douche en toilet voor mezelf (beiden geheel kalkvrij) en een a4-tje op de deur dat elke dinsdag de kamers worden schoongemaamt. Ge-wel-dig! Elke keer is het weer net of ik in een hotel terecht kom, heel fijn.
Ik weet nog niet precies wat ik hier allemaal moet doen, de baas komt vandaag terug op het station met de helikopter en dan hoor ik het wel. Waarschijnlijk de baas en de kokkin assisteren met hand- en spandiensten. Eigenlijk wil ik het liefst koeien opjagen, dat is het gaafste werk en het drijft je echt tot het uiterste. Maar dat maakt juist dat het wat speciaals heeft.
Gisteren aten we heerlijk 'fish and chips', iets waar ze hier dol op zijn! Een lekkerbekje met patat dus... Heb gisteren Rowan de kokkin geholpen met dit frituren (oké, dat stelde heeel weinig voor eigenlijk) en de afwas gedaan en het buffet met overige dingen bijgevuld voor het ontbijt en de lunch.
De wifi is het enige wat hier belachelijk slecht geregeld is. Er is geen telefoonservice hier dus als je wilt internetten moet je voor de wifi betalen. 5 dollar voor 100 mb, en die 100 mb verloopt als je het binnen 3 dagen niet opmaakt. Vrees dus dat ik maar zonder internet ga doen de komende tijd.
Op de foto is trouwens ook nog een mooi zakmes te zien in combinatie met een spiegel/kam. Met deze combinatie heb ik gisteren mijn eigen haar geknipt haha. Of het recht is weet ik niet, daar kom ik wel achter als ik dr volgende keer naar een echte kapper ga. ("Wie heeft je haar geknipt??? Het is niet erg netjes gedaan")
Geschreven door Lindasreis