Zamora en Ciudad Rodrigues

Spanje, Bretocino

Met zwaar bewolkt weer verlaten wij het Picos. Toch is het mooi om te zien hoe de wolken tussen de bergen hangen. Als we richting Leon rijden krijgen we een stijging van 1300 meter. Het regent nu flink en door de wolken zien we niet veel van de omgeving. Gelukkig doet de camper het goed, je moet er niet aan denken dat hij te weinig power heeft zoals vorig jaar op de terugweg. Als we boven aankomen is het ineens helder en ook de regen stopt.
Eigenlijk hadden we door noord Portugal willen rijden. Maar juist in de stukken waar wij doorheen willen zijn de afgelopen week enorme branden geweest, sommige zijn zelfs nog niet helemaal gedoofd. Dus voor de veiligheid nemen we een andere route. We rijden vandaag tot een camper plekje net voor Zamora. We worden hartelijk welkom geheten door Pablo. Op zijn privéterrein heeft hij plek voor meerder campers. De zon schijnt en het is lekker warm. We lopen nog even naar de dorps kroeg in het verder stille dorp. Als we halverwege ons drankje zijn betrekt de lucht toch wel erg. We slokken onze 🍷 snel op want onze stoelen staan nog buiten. Net voor de eerste spetters zijn we terug, pff. Tegen de avond staan we met 6 campers bij Pablo. De volgende ochtend is het niet ver meer naar Zamora, een gezellig provinciestadje aan de Douro met een oud centrum en veel pleintjes. Leuk om hier even door te lopen met zijn vele Romaanse kerken(16) , cathedraal en kasteel. We treffen het want er is een middeleeuws feest gaande, overal is het gezellig druk. We scoren nog heerlijke churros en dan rijden we verder.
Ciudad Rodrigues is onze volgende stop. Een oude vestiging nog compleet met ingangspoorten. We vinden een plekje op de camping die op loopafstand ligt. Maar vandaag doen we niets meer. Als de was de volgende dag hangt lopen we naar Ciudad Rodrigues. De muren stammen uit de 12e eeuw, ter bescherming tegen de Portugezen en Moren. Het centrum dankt zijn schoonheid met paleizen uit de 15e-16e eeuw. Er wonen hier nog best wat mensen en dat maakt het gezellig om doorheen te lopen. Na een lekker menu del dia op het terras lopen we nog een rondje over de goed bewaarde muren van de vestiging met mooie uitzichten op de omgeving. Weer een mooie dag. Morgen verder naar Portugal.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk weer om nieuwe plekjes te ontdekken. Ondanks de buien is took nog mooi weer geworden en kunnen jullie er weer op uit. Geniet er maar van.

Marli en Co 2024-09-25 22:21:03

Wat zijn er toch mooie plekjes op de aarde. Volop genieten toch? Groetjes vanuit Jakarta.

Addy x Dick 2024-09-26 15:30:12

Ah, bekende omgeving voor mij want die ligt op de pelgrimsroute van Sevilla naar Santiago de C. Tijdens deze route prachtige plaatsen aangedaan zoals Zafra, Merida, salamanca, Zamora, Tabara en Ourense. Mooie sculptuur ( Semana Santa ) op de Plaza Mayor in Zamora.Bretocino hebben we toen n.o. waarts laten liggen. Neutje genomen in La Lokura Café of La Tertulia ? Ook Ciudad Rodrigo aan de Rio Esla is de moeite waard en met een mooie camping Cuesta de los Nogales. En nu dus ri. Guarda/Portugal !

Martin v.d.Zalm 2024-09-26 21:11:59

Jullie hebben weer hele mooie plaatjes gehad. En veel gezien. Mooie foto's. Geniet ervan samen. Groetjes Helma en Wim

Helma en Wim. 2024-09-26 22:57:40

Mooie plekjes om te zien, en ook om op deze manier met jullie mee te reizen. Wij genieten mee!!

Ria en Michel 2024-09-27 19:43:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.