Mecklenburgische Seenplatte

Duitsland, Priepert

Wat ik nog niet had verteld is dat we in voormalig Oost Duitsland reizen. In de omgeving van Potsdam kun je dat goed zien aan de oudere en eendere flatgebouwen. Onze buren op de kersenboomgaard komen uit deze omgeving. En we horen van hun ongeveer hetzelfde uit die tijd als van eerdere oost Duitsers die we spraken. “ We hadden alles wat we nodig hadden, hoefden nooit te kiezen en iedereen moest wachten op zijn beurt voor een auto. We wisten niet beter.” Maar terug naar die tijd, nee dat willen ze niet.
Onze reis gaat verder richting noord. Hier ligt een enorm bosrijk natuurgebied met heel veel meren. We merken al gauw dat Duitsers hier graag komen. Met de lange weekenden van Hemelvaart en Pinksteren zijn de campings vol. Wij vinden een plaatsje op een mooie camperplaats in Priepert. Ook hier is het bijna vol.
We gaan de andere dag op de fiets naar Furstenberg, hier ligt concentratiekamp Ravensbruck. Dit was het grootste vrouwenkamp van Duitsland in de 2e WO. Hier werden van 1939-1945 vrouwen tewerkgesteld(dwangarbeid), als medisch experiment gebruikt, verhongerd en vermoord. Vrouwen uit 30 verschillende landen, joden, Sinti, Roma en verzetstrijders. Wat begon als een kamp van 3000 gevangenen groeide volledig uit zijn voegen. Op het einde van de oorlog zaten er wel 11 keer zoveel mensen als er plaats was. Vlak voor het eind van de oorlog mocht het Rode Kruis mensen evacueren, 7500. 20.000 andere moesten in diverse marscolonnes naar het noordwesten lopen. Ook wel de dodenmars genoemd omdat de uitgeputte en verhongerde mensen deze reis zelf niet overleefden of onderweg werden doodgeschoten. Elke van de 30 landen heeft nu een eigen gedenksruimte in de oude gevangenis. Een vreselijke plek is nu verandert in een oase van rust.
Fietsen kun je hier uitstekend. We maken een avontuurlijke tocht langs de meren en door de bossen over kleine onverharde fietspaden. Veel vogels, stilte gewoon prachtig. Alleen kun je tussen de bomen beter niet op je telefoon of kaart kijken. Als een 5 sterren restaurant wordt je zodra je stopt belaagt door muggen. Het is landen en lekker 😋 happen!
Raak ik ook Joop onderweg nog kwijt, hoe is het mogelijk😳. Ben ik leuk aan het kletsen tegen hem gaat mijn telefoon 📱. Waar ben je? Blijkt dat ik de verkeerde kant op ben gefietst ……..erg blij met de mobiele telefoons!
Naast bankjes in de natuur genieten we ook van een leuk terras en lekker Duits eten. Lekker genieten van een grote 0%🍺 en het locale zuur vlees met bratkartoffeln.
We gaan een klein stukje noordelijker op een camping staan. Tot Pinksteren hebben ze plaats. Kunnen wij mooi de wasmachine draaien want die heeft de camperplaats niet.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.