Alweer de laatste dag. We zijn op tijd opgestaan want we gaan iets leuks doen. We mochten uit drie dingen kiezen om te gaan doen vandaag. Wij hebben gekozen voor de dierentuin. En we hebben er echt zin in.
Na het ontbijt pakken we alle spullen in. De tafel en stoelen in de bergruimte de luifel draaien we in en dan kunnen we vertrekken. Het is maar een halfuurtje rijden naar Overloon en om half elf staan we bij de ingang.
Meteen bij de ingang zien we al een rode panda. Opa wist niet dat die ook bestonden, maar echt hij zat in de boom.
Dit park heeft meerder gebieden waar de dieren vrij lopen tussen de mensen. Bij de pinguïns, de kangoeroes, de ringstaartaapjes en nee niet tussen de tijgers 🐯. Bij de kangoeroes geeft iemand uitleg. We mogen hun vacht aaien en die is erg zacht. Ook horen we dat als een jong per ongeluk uit de buidel valt hij er zelf niet terug in kan klimmen en de moeder kan hem er niet indoen. Hij gaat dood! Echt zielig. We lezen ook dat de witte tijger foutjes heeft. Zo sterft 80% van de jongen tijgertjes en de rest heeft een afwijking. Daarom wordt er niet meer mee gefokt in de dierentuin. We zien nog een capibara, het grootste knaagdier ter wereld. En natuurlijk nog veel meer…..
De dag gaat veel te snel voorbij.
Het is tijd om terug naar Made te gaan.
Wat was het weer een leuke vakantie.
Geschreven door Jacqueline-en-joops.made