Noord West Spanje

Frankrijk, Labenne

Het plan is om naar het Picos de Europe te gaan. Te ver voor 1 reisdag. Kunnen we mooi een tussenstop maken bij een camperplaats van pass etapes, we willen nl graag het pasje hebben. Dat is handig voor de terugreis als de meeste campings dicht zijn. Net voor Biarritz bij Labenne vinden we een camperplaats. En jawel de automaat werkt, toppie. We rijden zo de camperplaats op en het pasje hebben we nu ook. Wij blij 🙂. Als de camper staat is er nog tijd genoeg om de benen te strekken. Aangezien we vlak aan de kust staan is de keus gauw gemaakt. We lopen naar de zee en door de duinen waar een bunker route loopt. Zover weg en dan nog steeds restanten van de Atlantique Wall!
De volgende dag rijden we naar de Noord kant van het Picos tot Las Arenas. Na het vlakke Les Landes is Noord Spanje prachtig om door te rijden met zijn bergen en uitzichten. Zeker het laatste stuk als we het Picos in rijden. De camping is goed bezet maar we vinden nog een mooi plekje. Ook vandaag tijd genoeg om nog even naar het dorp te lopen. We halen wandel informatie op bij het VVV en dan nog een terrasje.
De andere dag optijd eruit, we gaan de bekende kloof del Cares lopen. Met de bus van 10 uur vertrekken we uit Las Arenas richting Poncebos. We zijn lang niet de enige wandelaars in de bus. Maar dat is nog niets vergeleken met de hoeveelheid auto’s en campertjes die geparkeerd staan langs de weg bij de kloof. Ongelofelijk!
We maken eerst een stop bij het café, ☕️ ☕️. En dan kunnen we starten. De eerste kilometers is flink stijgen. De rivier die door de kloof loopt hoor je steeds verder weg. Met goede wandelschoenen is het een prima pad om te lopen. Hoewel ik wel rechts loop want aan de linker kant gaat het vaak stijl naar beneden en dan zeker wel 100 meter of meer😱. De uitzichten zijn geweldig. Na zo’n 3 km dalen we een stuk en dan loop het pad vrij vlak verder. Onderweg passeren ons meerdere mensen. Die hebben er flink de gang in ……gelukkig zijn de meeste jonger. De totale kloof is 12 km enkele reis. Dat is voor deze ongeoefende bergwandelaars niet haalbaar. Na de helft keren we weer om. Na het stijgen gaan we nu dalen. Morgen voelen we onze kuitjes, zeker weten! Terug bij het café trakteren we ons op de locale cider. Dat hebben we wel verdiend. We kunnen ruim uitrusten want de 1e bus terug gaat pas om 17.30 uur. Prima voor ons, we zitten heerlijk op het terras.
Vrijdag houden we rustdag, ☕️, 📕. Daar zijn onze spieren blij mee! Op de camping is het een leegloop want er is vanaf vandaag regen voorspelt. Gelukkig voor ons blijft het tot 16.00 uur prachtig ☀️ weer. Daarna wordt het bewolkt en valt er een miezerig regentje. Morgen rijden wij ook weer verder.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooie plek. Jammer v d regen. Op naar de zon

Marjan Mourik 2024-09-20 18:17:48

Prachtige foto’s!

Francien 2024-09-20 18:59:14

Wauw wat een mooie foto's!

Lia 2024-09-20 20:35:03

Wat een prachtige foto’s, pittige wandeling maar genieten van de omgeving!

Ineke 2024-09-20 23:33:30

Prachtige wandeling zo te zien aan de foto’s. Geef de spiertjes idd maar war rust. Ook lekker na zo’n tocht.

Joke 2024-09-21 09:58:41

Wat ‘n mooie foto’s. Geweldig weer.

José js 2024-09-21 12:19:02

Zo’n 14 dagen geleden beklommen de wielrenners in de Vuelta deze knoepers van bergen. De overweldigende uitzichten/natuur zal hun ern zorg zijn geweest. Maar jullie kunnen er volop van genieten. Las Arenas, het plaatsje nabij de camping, is nog te vinden via mijn “ kaartenapp “ maar Poncebos. Wél hostel Poncebos. Nog veel plezier en aangenaam weer !

Martin v.d.Zalm 2024-09-21 17:14:47

Schitterend gebied. Zeker te voet dan zie je nog veel meer.

Addy 2024-09-21 18:15:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.