Albarracin

Spanje, Albarracín

We rijden verder landinwaarts om een beroemd oud stadje te bezoeken, een van de mooist bewaarde plaatsjes van Spanje. Het ligt inderdaad goed verstopt tussen de bergen. Tevens goed beschermd aan 3 kanten door een berg en een kloof en aan de noordkant door een vestingmuur. We rijden week een halfuur over een smalle slingerende weg bergopwaarts tot 1100 meter hoogte. Op de camping is helaas geen plaats. Alles is vol geboekt door de Spanjaarden die een lang weekend hebben. Dat merken we ook we ook op de camperplaats vlakbij, ook die is goed gevuld met Spanjaarden. Maar daar passen wij nog bij. We gaan gelijk naar het VVV voor informatie en voor een rondleiding in het Engels. Helaas lukt dat laatste met de drukte ook niet meer. De andere dag maken we met de info van de VVV onze eigen toer door Albarracin, ook wel het roze stadje genoemd. Sinds de 17e eeuw lijkt de tijd hier te hebben stil gestaan. We lopen door nauwe straatjes waarbij de huizen van beide zijde overhellen naar elkaar. Dit komt door de bouwstijl waarbij de huizen in niveaus werden opgetrokken. Bij elke bouwlaag werd het wat breder. De muren werden aangesmeerd met ijzerhoudend gips dat roze verkleurd. Het is gezellig druk met heel veel Spanjaarden. En met zijn allen lopen we door de nauwe straatjes, drinken koffie in de kleine bomvolle barretjes en eten in net zulke kleine gelegenheden Spaanse hapjes. We bezoeken een nog oud ingericht huis, beneden de dieren en op de 1e en 2e etage luxe woonvertrekken. Alles bij elkaar echt de moeite waard om dit te bezoeken.
We rijden nu weer naar de kust waar we na 3 dagen bellen (nog steeds erg druk) een plekje hebben gevonden in de buurt van Oliva. Hier gaan we een aantal dagen “vakantie” houden. 😎😎

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooi oud stadje,en bijzondere deurklopper’s. Fijn genieten groetjes van ons

Ineke 2023-10-16 23:50:49

Ziet er goed uit. Mooie foto’s. En nu vakantie???? Die begrijp ik niet helemaal😁😁😁

Michel 2023-10-17 05:05:15

Ziet er gezellig uit allemaal., enne……….. fijne vakantie hoor😂😂

JAC en Joke 2023-10-17 13:38:16

Inderdaad mooi hoor!

Francien 2023-10-18 06:15:37

Je vraagt je wel eens af hoe het mogelijk is dat zo'n plaatsje/dorp/stadje als het " roze " Albarrracin met amper 1050 inwoners anno 2023 nog in zo'n uitmuntende oude toestand nog bestaat ! En dan ook nog met kathedraal, stadsmuren, Castillo etc. ! Grandioos dat jullie dit hebben kunnen bezoeken. Verbaast me nog steeds dat de campings in dit naseizoen nog nagenoeg vol zijn. Heb de indruk dat er van de camperplaatsen om allerhande redenen aanzienlijk minder gebruik wordt gemaakt. En ja, Oliva, daar zijn we indertijd ook enkele dagen geweest, toen al een enclave van Nederlandse pensionado's, die daar maandenlang hun zomerverblijf hebben. We hebben daar wat fietstochten gemaakt, door de sinaasappel-gaarden en naar Piles, Miramar en Gandia-haven. Nog heel veel plezier verder !

Martin van der Zalm 2023-10-22 18:58:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.