Landinwaarts komen we terecht bij een SVR camping 9 km onder Ourique. Lekker warm hier, wel 30 gr☀️☀️ De camping is van Nederlandse eigenaars wat goed te merken is aan het aantal Nederlanders dat hier staat en later naar we horen ook geregeld terug komt. Groot voordeel zijn de ruime plaatsen, mooi sanitair en de leuke sfeer. De 1e dag gaan we op pad met een fietsroute over rustige wegen naar Ourique. T is even puzzelen maar het lukt ons om de juiste weg te vinden. We fietsen door Ourique, leuk maar niet bijzonder en na een koffiepauze gaan we over andere landweggetjes terug. Nu hebben Portugezen bijna allemaal waakhonden meestal netjes achter een hek. Maar op deze route komt er woest blaffend een op ons af en voor ik het weet zijn het er 3😱. Ze rennen als een speer achter mij aan en ik fiets als een bezetene 🚴♀️🚴♀️ weg, zet mijn ebike op turbo!! Al mijn haartjes staan overeind……..gelukkig is mijn turbo sneller dan hun en na een tijdje geven ze het gelukkig op🥵 . Wat een schrik.
De volgende dag maken we een wandeling van 1,15 uur naar een restaurant met de leuke naam, Casto de Cola. Gelukkig geen loslopende honden deze keer. Bij het restaurant raken we aan de praat met een Nederlandse vrouw die ons zegt dat t leuk terug wandelen is naar de camping langs de rivier de Miro in ongeveer 45 min. Zij gaat dat ook straks doen. Dat lijkt ons wel wat een andere route terug, dus wij op pad. Het eerste gedeelte verloopt prima. Een mooi pad langs de rivier. Maar dan houdt het pad op………. Het is enorm zoeken maar uiteindelijk via kleine geitenpaadjes en klauteren over rotsen komen we na 2 uur lopen terug op de camping. We vragen ons af hoe lang zij er over heeft gedaan??
De volgende stop wordt Merida, midden in een natuurpark. De route is erg mooi. Merida zelf is een oud stadje met rijke historie. We lopen er doorheen en na een middag hebben we wel gezien. We overnachten op de camperplaats aan de rivier de Guadiana. De volgende ochtend vervolgen we de route naar Alcoutim, eveneens aan dezelfde rivier. Bijzonder is dat het een grensrivier is, aan de overkant van Alcoutim ligt Spanje. Met een klein pontje kun je naar t Spaanse dorpje aan de overkant, een brug is er niet. Aan de Portugese kant maken we een prachtige fietstocht door het heuvelachtige land en langs de grensrivier. S avonds lopen we nog even het gezellige Alcoutim in om op n terrasje te zitten, t is nog 23 gr in de avond. En heel grappig horen we eerst de klok in Spanje 9 uur slaan en vlak erna de Portugese klok 8 uur🙂. En dat op nog geen 100 mt van elkaar vandaan.
Morgen zoeken we weer een camping op.
Geschreven door Jacqueline-en-joops.made