Vandaag maar een goed uurtje rijden dan zijn we in Cordoba. Ruim een half uur rijden we nog met olijfbomen om ons heen. Ik had gehoopt iets te vinden van olijfolie verkoop maar dat komen we niet tegen. Op de camperplaats hadden ze ons hiervoor naar het dorp gestuurd maar op de aangekomen plek begrijpen ze mij niet en wordt ik weer naar de camperplaats gestuurd! Jammer dan. Het is weer als vanouds heerlijk weer, 25 gr.
Na de camper te hebben weggezet gaan we op de fiets naar Cordoba. Volgens de campingeigenaar 4 km tot de Mezquita cathedraal maar als je de weg nog niet goed weet worden het er 8. Maar dan staan we er! Het binnenplein met water en sinaasappelbomen is al erg mooi. Maar eenmaal binnen is het werkelijk adembenemend mooi. De kleuren en de hoeveelheid aan zuilen, het is geweldig. Dat is het moskee gedeelte. Dan komen we in het deel waar binnen de moskee een kathedraal is gebouwd!? Wat doodzonde.......de pracht en praal van de kathedraal combineert totaal niet met die van de mooie eenvoud van de moskee. Ik ben het helemaal eens met hetgeen Karel 5e hierover heeft gezegd: Wat u hier heeft gebouwd is overal te vinden maar wat u heeft verwoest bestaat nergens anders. Ik merk zelfs later dat ik alleen foto's heb van de moskee en niet van de cathedraal. Wij beiden vinden het moskee gedeelte net zo indrukwekkend als de Sint Pieter in Rome. Echt een must see! We fietsen via een leuke Kris kras weg terug naar de camping en genieten van een heerlijke avond buiten zitten.
De volgende dag gaan we nogmaals het centrum in, we kennen nu de weg dus we zijn er zo. We bekijken en lopen over de Roemeinse brug, we bezoeken een museum met de geschiedenis van Cordoba en slenteren daarna door de smalle straatjes van de joodse wijk( waar is die nu niet?) tot slot fietsen we nog wat rond en komen uit op het gezellige plaza de corredera waar we in de schaduw een heel onspaans Kebab hebben gegeten. Alhoewel?? Zo onspaans is dat hier niet gezien de geschiedenis met de Moorse invloeden🌯😋
Geschreven door Jacqueline-en-joops.made